Aerifikace - kremicity piesok



KarolS - (8) - 62.183 (?)
29.9.2016 14:05

Dakujem za tip je to dobra alternativa aj do buducna... ale momentalne frakciu 0-1mm maju aj blizko pri mne tak budem brat od nich..aj ked je pravda, ze 3x tak drahu... no potrebujem toho len cca 1,5tony (cca 100m2)

diky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
KarolS - (8) - 62.183 (?), 29.9.2016 14:04

no takze mam update... ako tu bolo spomenute bol som pozriet aj v prespore ale tam maju but iba vrecovane alebo potom iba normalny kopany piesok pricom cenu maju vyssiu ako v predajnach kameniv co je logicke cca 15Eur/tona oproti cca 8 Eur/tona. Myslim, ze podobne to bude aj v pripade ostatnych hobby supermarketov typu Hornbach a Obi... viem, ze v Hornbachu maju len klasicky piesok... a cenovo budu asi rovnako na tom...

kazdopadne pod pojmom klasicky alebo kopany piesok predajcovia bud neuvadzaju frakciu ani zlozenie alebo uvadzaju len frakciu, pricom k tomu som sa dopatral iba raz aj to s nevyhovujucou hodnotou 0-4mm

potom mi to nedalo a volal som na prevadzku do Zahorskej - piesok.sk, kde mi doteraz ponukali cisty kremicity za 60,-/t ale na inej prevadzke (Senec)...a opytal som sa aky teda maju priamo v danej prevadzke..na internete maju uvedene viacere druhy totiz... odpovedou mi bolo, ze v ponuke maju(mavaju) len "Stavebny kremicity piesok" frakcie 0-1mm za 15,60/t... co je uz prijatelna cena a ako pisete pan MartinS tak aj pouzitelna alternativa => kedze to je cca 10km vzdialenost pre mna a aj cena za tonu je niekde inde ako u toho cisteho kremiciteho... s vasim odporucanim pan MartinS teda pouzijem tento a uvidim, ved co sa take moze stat ze? :D

a asi mate pravdu, ze je dolezitejsi postup ako sa zabavat s detailnym zlozenim piesku (aj ked tie 2mm frakcia je logicky strop) :-) co to som uz o aerifikacii precital (aj od Vas ;-)) a co pisete dava zmysel... zaklady su mi jasne (zvertikutovana plocha, co najnizsi zostrih), dobry tip s tym preschnutim piesku ako aj postupom si cenim

este by ma zaujimalo odkial mate tie 21mm hroty? resp. ake mate vidly? ja som si objednaval z ciech ako som tu nasiel tu stranku - nie su teda lacne ale vyzeraju solidne, tak uvidim kolko vydrzia... ale v ponuke co viem maju len 10/16mm hroty... ja mam 16mm... stranka je aerifikacnividle.cz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 41.38 (?), 29.9.2016 15:24

Vidle na aerifikaci máme stejné, nové hroty 21 mm mám "vlastní" výroby. Zákázková výroba u otce ve firmě. Fungují stejně jako ty originální, jenom již těch 21 mm je trochu znát na odporu. Mám to hlavně na malé plochy kolem domu, kde se hodně chodí a snažím se tam dostat více písku smíchaného s Biovinem (spec. kompost z hroznů). Jinak na trhu jsou k dostání i hroty 19 mm (dle mne ideál), lze je objednat u výrobce oněch vidlí (nutno telefonicky, jelikož je nemá ve standartní nabíce) nebo u přímého dovozce firmy Ittec.

Ještě malá poznámka k tomu zapravení písku vodou, ano do určité míry to funguje, hlavně u řídkého trávníku. Pokud je trávník již celkem hustý tak i velkým proudem vody se tam toho moc nedostane. Trávník totiž není hladká dlažba :-). Zkoušel jsem již vše možné i nemožné a používat proschlý písek se mne osvědčilo opravdu nejvíce. Je jasné, že na velkých plochách při jednorázové akci to není zcela možné, proto doporučuji používat širší hroty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarolS - (8) - 62.183 (?), 3.10.2016 18:39

hmmm tak zakazkova vyroba? to mate super ;-) ja skusim tie co mam tie 16mm tento rok este pouzit... a ked mi to nepojde tak na jar si objednam tie 19mm... to je dobry tip

ja skusim tento tyzden vycihat pocasie, zatial to vyzera nadejne... potrebujem aby tu moju tvrdu podu trochu navlhcilo a snad koncom tyzdna objednam ten piesok a cez vikend dam brigadu soc prc :D ako tu bolo spomenute urobim to na etapy resp rozdelim travnik na sekcie... mam len 100m2 tak snad 1/3 (33m2) by som za den dat mohol... dam vediet ako to pojde potom

...len jedna otazka este... s tym preschnutim piesku... ja planujem nasledovne... necham si doviest 2tony (na 100m2 s rezervou by to malo stacit snad), dam si to vysypat na prijazdovu cestu (to je rovny beton) pricom dam pod ten piesok taku hrubu foliu (aby sa mi to lahsie cistilo?) no a vedla toho dam taku istu foliu kde planujem rozhadzat cast toho piesku aby sa vyschla zatial co porobim dierky do travy a pozbieram sulceky... miesto mam cca 5x6 metrov na ten piesok... mohlo by to takto fungovat?

diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.46 (?), 28.9.2016 12:00

Karol, skús pozrieť Sand sro zo Šaštína - Stráží. Cena piesku (0-1mm) za tonu 4€ bez DPH. Bral som od nich 2× po 25T. Do Topoľčan, čo je nejakých 100km, ma kopa spolu s dopravou vyšla do 330 €.

 Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KarolS - (8) - 62.183 (?), 29.9.2016 14:05

Dakujem za tip je to dobra alternativa aj do buducna... ale momentalne frakciu 0-1mm maju aj blizko pri mne tak budem brat od nich..aj ked je pravda, ze 3x tak drahu... no potrebujem toho len cca 1,5tony (cca 100m2)

diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.56 (?), 1.10.2016 21:00

Dobrý den, také mám problémy se sehnáním křemičitého písku ve svém okolí za rozumnou cenu doprava/dena písku, avšak kousek od domu je pískovna Bzenec-přívoz, kde těží světle žlutý až žlutý písek a mají v nabídce i různcé speciální frakce (Písek přepíraný 0/2 145.00,-Kč/tuna a poté speciální písek B27 a B30 s nízkou zrnistostí pod kolem 1), cena je velmi příznivá a vhledem k vzdálenosti cca 10 km od bydliště by i doprava byla levná, tak jsem se chtěl zeptat co si myslíte o jejich použití na aerifikaci.

Děkuji za Vaše rady

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.226 (?), 1.10.2016 23:30

ja si myslim, ze kremicity piesok musi byt pre specialne aplikacie... sklarsky, chemicky elektronicky premysel, ale na travnik je vhodny akykolvek, aj taky s obsahom humusu co by sa nedal pouzit na maltu.Ludia neblaznite s kremicitym pieskom!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MartinS - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (468) - 228.52 (?), 2.10.2016 14:18

Není to o bláznění a nějaké horlivé propagaci toho nejdražšího písku, ale při aerifikaci jsou výhody opravdového křemičitého písku té správné frakce nespochybnitelné. Nevím kolik máte za sebou aerifikací, ale zkuste aerifikovat obyč. pískem frakce 0 - 4mm  (písek do betonu) a pak stejné místo křemičitým pískem frakce kolem 1 mm a rozdíl uvidíte hned. Hrubý písek se do děr moc nedostane, navíc na povrchu zůstanou drobné kámínky. Když se použije další běžně dostupný kopaný písek do malt, frakce většinou 0 - 2 mm, tak díky povrchu zrna a tomu, že je "lepivější" tak to také nebude ono a opět do děr nedostanete skoro nic. Najít opravdu vhodný, jiný než křemičitý písek na aerifikaci není snadné.

Ano, když budu zakládat trávník a budu třeba míchat zeminu, kompost s pískem s ohledem na cenu a dostupnost, lze použít např. mix kopaného 0 - 2 mm a hrubšího "říčního" 0 - 4 mm a fungovat to bude +- také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.233 (?), 6.8.2019 21:06

Zdravím. Budu kompletně předělávat zahradu (prosím neřešit proč), na části zahrady bude květinová louka... sice jsem před cca 3 lety lety ve snaze odlehčit půdu sem dodal písek, ale byl to žlutý betonářský a moc se neosvědčil a bylo ho evidentně i málo. Půdní sondou jsem zjistil, že je půda pořád moc hlinitá... obdoba kvalitní černozemě na Hané. Zejména na tu budoucí malou louku potřebuji lehčí zeminu, na tom místě už rok trávník nesekám, nehnojím. Teď se chystám sloupnout vrtsvu cca 5 cm zeminy z celé zahrady a tuto chci nahradit křemičitým pískem, který pak rotavátorem promíchám s původní zeminou. Vychází to na 14-16 t.

Poptával jsem křemičitý písek v pískovnách v okolí a pouze ve 2 uspěl. Nabídky mám na: 

1. pískovna Ledce

- frakce 0/2 praná, obsah SiO2 cca 75%, cena 181,50,- Kč/t/včetně DPH

- frakce 0/1 sušená tříděná, obsah SiO2 cca 95%, cena 381,15,- Kč/t/včetně DPH

2. Pískovna Dolní lhota, Blansko

- praný křemičitý písek 0-75 (zrno 0-2mm), cena 450,- Kč/t + 21% DPH

Nejsem schopný posoudit, který ten písek je nejvhodnější, domnívám se, že ten sušený frakce 0/1, ale nevím, zdali to není jen prach, resp. jaké je složení zrn. Zkusím se ještě zeptat.

Cena je sice rozdílná, ale ne o tolik, aby to byl zásadní ukazatel.

Který z těch křemičitých písků byste mi doporučili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.61 (?), 15.4.2020 12:48

Zdravím. také se chystám provzdušnit půdu na zahradě. Na Váš dotaz nikdo neodpověděl. Pokud se sem vrátíte, dejte prosím vědět, jak jste se rozhodl.

Pro ostatní zde. Můžete prosím poradit, který z těch písků je vhodnější a nebo zda je jedno, který se použije a proč tomu tak je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika