Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

rozdíl mezi praným pískem např. říčním a křemičitým je docela velký, jde i o chemické složení, říční je z hlediska toho, že brání pohybu živin v půdě docela nehodný a to nenám ze své hlavy, ale od opravdu zkušených trávníkářů. Opravdu pro trávníky je správný druh písku poměrně důležitý, dokonce ne každý křemičitý je vhodný :-). Nicméně toto je již trávníkařina pro experty a ne pro hobby uživatele. Nikomu nic nenutím, jen dopručuji to vyzkoušené a vhodné. Samozřejmě cenový rozdíl je značný, také záleží o kolik m2 se jedná. Pracoval jsem jak z praným pískem frakce 0 - 4 mm a křemičitým frakce 0 - 1 mm a rozdíl ve výsledku kvality substrátu byl opravdu značný a těch pár tisíc navíc za to dle mne stojí, jelikož se to dělá na desítky let. Nevím odkud tazatel je, ale jsou lokality v ČR kde se křemičitý těží a jeho cena je tam poměrně dostupná. Vždy je dobré se zajímat o to jaký písek mám v okolí a podle toho nakupovat, lze najít i kopaný co bude mít minimální podíl jílu, ale těch je lokalit je docela málo. Pokud chci kvalitní a zdravý trávník tak do čeho jej založím není opravdu jedno. Chápu dotaz tazatele, že asi chce mít hezký trávník když řeší, tříděnou zeminu, písek a hnojivo a z vlastní zkušenosti vím, že je lepší dát pár tisíc navíc a udělat to opravdu pořádně. Pokud si to bude dělat sám tak se nadře stejně, ale výsledek může být opravdu rozdílný.

Martin S.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika