Terasa z bangkirai



slavomira - (1) - 82.130 (?) 
13.9.2011 10:01, zobrazeno: 7821x

Nedával jste někdo na terasu exotickou dřevinu bangkirai? Prý je bezúdržbová a pro naše podmínky vhodná.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 121.238 (?), 13.9.2011 12:18

Tiez som uvazoval o tomto. Po roznych debatach s firmami, ako sa pre drevo neda nic zarucit, som zvoli radsej drevoplast. Tento material sa mi dost nepaci, ale vo vyhotoveni v ktorom ho mame je to celkom esteticke. Su to male dlazdice 30x30 cm na plastovom rame niekolko latiek drevoplastu. Z toho sa da zhotovit sachovnica... u nas striedame smer latiek jednym a druhym smerom aby naozaj tvorili opticky sachovnicu. Nemusim spekulovat s nejakym naterom. Kupili sme to v hornbachu (staci sa ist pozriet, maju aj z dreva...). Vyraba to nejaka rakuska firma, dokonca aj dlazdice s led svetlami a solarnym clankom... no tie v hornbachu nemaju. Nakoniec mame nieco, co sa nam paci, je to jemnejsie ako tie velke kusy plastovych dosiek... a viem, ze sa o to nebudem musiet starat. Zatial spokojnost, snad to prezije zimu. Vyhoda su male prvky. V pripade dreva nehrozi nejake vyznamne krutenie sa... Dlazdica sama o sebe je flexibilna v ohybe... takze perfektne skopiruje aj nerovnu terasu. Moze byt vyhodou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
TV - (2) - 199.211 (?), 13.9.2011 16:49

Bezúdržbové není žádná dřevina. Bangkirai spolu s ostatními tvrdými dřevinami je méně náchylná k hnití je-li vystavena vlhkému prostředí. Samozřejmě v naších podmínkách riziko uhnití minimalní. Jen se ztrácí barva - dřevo šedne - normální problém. Je proto vhodné aspoň 2x ročně takové dřevo ošetřit. Osobně mám zkušenost s Massarandubou a pokud Vám nevadí červenohnědý odstín mohu vřele doporučit. Oproti Bangkirai je na tom Massaranduba cenově lépe, ale záleží kde to seženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.202 (?), 13.1.2012 11:51

Přesně tak, bezudržbové není snad vůbec nic a dřevina na terase není vyjímka.  Já teď spíše uvažuji o terase Twinson. Kde se mi líbí, že je namíchaná přirodnina a PVC, na fotkách to nevypadá vůbec špatně a nemá za mokra klouzat :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika