Čím ošetřujete dřevěnou terasu?



host - 196.194 (?) 
15.8.2011 16:56, zobrazeno: 11334x

Dobrý den. Rád bych se zkušenějších zeptal, čím ošetřují dřevěnou terasu. Mám nově položenou z akátu, nekrytou. Natřel jsem dle doporučení olejem Remmers Pflege Öl, nicméně mám pocit že to možná není to pravé. Ač se při dešti na povrchu tvoří kapkya voda odtéká, mám dojem že po dešti při vysychání dochází částečně k vsakování vody do dřeva. To mně nenaplňuje optimismem. Navíc jsem zjistil, že tento olej neobsahuje UV filtr, což mi při zakoupení terasovek řečeno nebylo a já myslím že to může být při ochraně barvy trochu handicap.

Dotázal jsem se tedy přítele Googla a narazil na značky Flügger, Osmo, Junckers a Woodex. Chtěl bych s jedním z nich natřít terawu před zimou a potom jej používat i pro pravidelnou každoroční údržbu. Máte někdo zkušenosti s některým z olejů? Můžete doporučit nějaký jiný? Předem děkuji za pomoc. Petr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
m@rten - (40) - 140.21 (?), 15.8.2011 22:19
Na masarandubu používáme Osmo, je celkem fajn, ale dost drahé a musí se natírat 2x za sezonu (na jaře a před zimou) jinak se vymývá. Možná to příští rok zkusíme natřít zkušebně tenkovrstvou lazurou tak uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika