Asfaltový šindel nebo asfaltový modifikovaný pás



host - 132.254 (?) 
18.8.2012 21:14, zobrazeno: 6972x

Na zastřešení přístřešku z ocelových jeklů jsem chtěl původně použít asfaltový šindel, jako podkladovou plochu mám zakoupené dřevěné OSB desky, o tloušťce 22 mm (plocha k zastřešení je cca 16 m2). V katalogu firmy Onduline jsem ale našel nový výrobek, a to hydroizolační asfaltový modifikovaný pás s keramizovaným posypem PERGOLA ROOF. Jelikož se má jednat o novinku, na stránkách Onduline nejsou k dispozici podrobnější informace k tomuto výrobku.  Prošel jsem stránky většiny výrobců a prodejců podobných asfaltových pásů, ale nikde jsem nenašel žádný obdobný typ vrchního asfaltového pásu od jiných výrobců, který není nutno při pokládce nahřívat přímým plamenem, což v případě pokládky na dřevěné bednění není vhodné. Tato krytina se pouze lepí. Nemáte někdo zkušenost, jestli je možné místo asfaltových šindelů použít k zastřešení použít tento typ asfaltového pásu? (tento je totiž oproti šindelům asi 2x levnější, předpokládám, že i méně náročný na pokládku, kdy ho lze použít na zastřešení střešní konstrukce již od minimálního sklonu střechy 5 stupňů, kdy moje konstrukce, především v oblasti úžlabí, moc velký sklon nemá). V případě, že máte někdo s použitím tohoto pásu PERGOLA ROOF zkušenosti, chci vás požádat o sdělení, jak se tato krytina pokládá a jaký podklad pod tuto krytinu na OSB desku použít, čím a jak provést mechanické ukotvení, případně doporučit značku lepidla, které k nalepení pásu použít. Děkuji za každou odpověď   Petr.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika