Jílovitá voda ze studny



rommanka - (1) - 219.28 (?) 
9.3.2016 10:13, zobrazeno: 10801x

Dobrý den, prosím o radu mám 4 roky funkční vrtanou studnu 24m hloubka, vrtáno 30cm pažení 16cm, čerpadlo cca ve 12m. Ze začátku voda nebyla skoro zabarvená jílem cca po 3 letech dělá čím dál tím větší potíže jíl. Po vytažení čerpadla zjištěno že zabarvení jílem je po celé výšce vody ve studni. Jíl po 3 letech zničil bojler, po 4 letech zničená tlaková nádoba na vodu ve vnitř vyměněn pryžový vak. Ale neustále uchází tlak mezi tlakovou nádobou a strudnou, už si nevím rady kde to může být, vyměněno vřeteno čerpadla i další díly a pořád uniká tlak. Mohli by jste mi poradit jak na jíl ve studni popř. kde by mohl být problém s tlakem. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 187.224 (?), 9.3.2016 17:56

je v systemu zpětná klapka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.203 (?), 18.11.2016 21:27

Dobrý den, tak tento problém řeším taky a asi rok se mi nedaří nic vymyslet a je to čim dál horší. Nákup filtrů, které musím pořád čistit, nebo vyměňovat a voda stále zabarvená. Vypadá to na špatně zhotovený vrt, do kterého se vsakuje a prostupuje znečištěná voda. Jestli jste našla řešení, byl bych rád, kdyby jste napsala. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 19.11.2016 7:41

Pokud je špatně zhotovený vrt (např. perforování v celé hloubce pažnic) nebo je použito na čerpání vody vibrující čerpadlo (vibrační nebo šnekové), řešení neexistuje. Může pomoci vyměnit čerpadlo a nebo nový, pořádně udělaný, vrt.

Není to nic vyjímečného, dost podstatná část všech vrtů je udělaná špatně, ale v tvrdších horninách to tolik nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 19.11.2016 10:12

Mám stejný problém. Vrt je minimálně 15 let starý, voda je stále vhodná jen na zalévání. Ani auto s ní nelze umýt. Poradili dolů nasypat kačírek a čerpadlo umístit výše, ale nepomohlo to. Ještě se prý může stát, že se hornina, jak se v ní vymývají kapsy, pohne a zničí čerpadlo (nepůjde vytáhnout) i vrt. Tak jen doufám, že to nebude brzysad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.193 (?), 28.4.2019 7:01

Únik tlaku mezi studnou a tlakovou nádobou jsme měl také, jednalo se o zablokovaný zpětný ventil, který je ve studni hned za čerpadlem, jemný šedý jíl umí zablokovat zpětný ventil, který jsme měl v provedení se střední vodicí tyčinkou. Ventil jsem vyměnil za nerezový s pružinou po obvodu ventilu, ne tedy se středním vodicím kolíkem,  kde umí docházet k zadření vlivem jemného jílovitého písku. Mám vrtanou studnu průměr 115 mm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.70 (?), 5.6.2019 11:03

Najlepší spetný ventil je ten liatinový valček s gumenou guličkou (priemer cca 2cm) vo vnútri umiestnený hned za čerpadlom. Bezporuchovosť mám 20 rokov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika