Rozdeleni zahrady plotem a pes



host - 48.42 (?) 
29.4.2015 10:19, zobrazeno: 10359x

Zdravim.

U baraku mame obdelnikovou zahradu cca 30x15m. Moje je jenom jedna pulka a potrebovala bych v te pulce postavit plot. Plot by mel byt do L (30x7,5m), ale mam nekolik "problemu" a potrebuji radu. Cast bych chtela udelat pro psa (cca 10-15mx7,5). Penez je malo a jsem na to sama, nekoho bych snad mohla sehnat na pomoc.

Jaky plot udelat? Puvodne jsem myslela udelat tu cast pro psa klasicky drateny plot s podhrabem a zbytek bez, ale to me vyjde celkem draho. Tak me napadlo udelat si sama plankovy plot po cele delce a ta cast se psem, dat do zeme nejake plechy, aby se nepodhrabal (nemusela bych kopat zlab na zadny beton nebo cihly..). Sloupky ty vinohradnicke, aby mi odpadlo betonovani.

Nebo mate nejaky jiny napad? Cas bych na to mela o vikendech, tolik to nespecha. Chtela bych se vejit do 10t.max.

A jak je to s povolenim? Na katastru neni pulka formalne oddelena, takze se papirove nejedna o oploceni pozemku, ale spis plot na vlastni zahrade. Muzu tedy stavet bez nejakeho oznamovani a povoleni?

Diky za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 231.162 (?), 29.4.2015 12:16

jde o to jak moc to chcete mít hezké, já jsem na předělení zahrady použil pletivo, co používají lesníci na oplocenky, tuším že se tomu říká ovčí uzlíkaté pletivo, dobře napnul a nevypadá to zle, největší výhoda byla, že jsem ho od lesáků jak už to bývá sehnal za lahvinku ferneta a několik piveček, co se týká pro pejsky mám dva NO a jednoho akitu a ani jeden se nesnaží podhrabat, ale plot výběhů i kotců jsem udělal z kari sítí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.4.2015 12:41

Ono s tím hrabáním jde i o to co je za psa. Už jsme měli plno psů a někteří se snažili podhrabat a jiní ne. Třeba NO se moc nesnažil podhrabat, zato takový bígl nebo husky o to usilovali jak diví. Ono to může být různé i kus od kusu toho samého plemene.

Psa od podhrabávání plotu odradí elektrický ohradník, ale vy to máte na to nejspíš moc malé, to by pes udělal vždy 2 kroky a dostal by ránu. Jinak ten szdroj pro ohradník stojí cca 2500.   My máme kolem plotu ten ohradník, ale máme zahradu asi 50 x 50 metrů.

Kdysi jsme měli v rámci zahrady udělaný výběh pro psi oplocený jen tím  ohradníkem a fungovalo to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.42 (?), 29.4.2015 12:53

S tim hrabanim tezko rict. Hlinu hrabe dost, treba kolem stromu. Nedokazu odhadnout, jestli bude nebo ne. Je to NO s irskym setrem.

Proto jsem pri jistotu chtela spis sehnat slabe dlouhe plechy, ktere bych mohla k plotu do zeme zapichnout, aby pri hrabani narazil na ne a neprolezl.

Nejradeji bych sehnala svarovene zinkove plotove panely, ktere by sly zapichnout treba 30 cm do zeme, ale to by bylo uz dost drahe.

Pletivo nevim, jak by dlouho vydrzelo. Sousedi maji takove starsi a kdyz nasel malou diru, tak ji jeste zvetsil a prolezl k nim.

A s tim povolenim nevite, jestli v takovem pripade musi byt nebo ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika