Umělý ratan pro zahradní nábytek



Stránky: 1,  2   
Petra H. - (20) - 54.34 (?) 
14.5.2008 22:25, zobrazeno: 30005x

Ráda bych se poradila, jestli nemáte někdo zkušenosti s nábytkem z umělého ratanu? Líbí se mi nábytek kombinace kov/umělý ratan, jak je to s jeho kvalitou a údržbou? Máte s ním někdo osobní zkušenost?

Předem moc děkuji za rady a tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 104.50 (?), 16.5.2008 21:57

Dobrý den, reaguji na váš dotaz, mám umělý ratan křesla a stůl se sklem a mám tu nejlepší zkušenost, navíc se v tom bezvadně sedí a vůbec se neudržuje, mám již třetí rok a na zimu zůstává pouze pod střechou. Plně doporučuji, kdo se nechce starat o teak aj. i když miluji dřevo ale na zahradu českou je umělý ratan nejlepší. Krásné léto přeji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.194 (?), 31.8.2008 21:13
Ano 3 roky mi přesně ten nábytek vydržel, potom ratam popraskal a propadli se všechny židle. Nemám dobrou zkušenost, měli jsme to na slunci, dešti. V zimě uklizeno. Janina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 31.8.2008 23:21

Podle mého názoru se ratanový nábytek hodí pouze do zimní zahrady - tedy ne na déšť.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 1.9.2008 9:04

my mame teakovy, ten je prakticky neznicitelny, a zase takova namaha s tim neni, na jare koupit plechovku oleje a natrit to, to je cele. Manzel se na to natirani dokonce tesi, je to takovy prvni znak toho ze zima skoncila. Umely ratan se mi zda zbytecne drahy na to, ze je to porad jen umela hmota, a teak dostanete i v kombinaci s kovem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.69 (?), 6.8.2009 16:19

Dobrý den, ratanový nábytek je opravdu moc hezký na zahradě. Zprvu jsem také měla obavy jak se bude udržovat a jak bude reagovat umělý, ratanový nábytek na venkovní podmínky (přímé slunce a déš´t), ale jeho údržba je naprosto jednoduchá a rychlá. Zvolila jsem umělý ratan z Wickeru, který vypadá úplně jako přírodní ratan. Pro jeho údržbu je ideální použít doporučené vosky a čistící spreje. Prodejce zahradního, ratanového nábytku by Vám měl automaticky nabídnout tyto přípravky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 6.8.2009 22:19

Umělý ratan - stejně přesné označení jako " plastové maso", výrobci rádi matou a imitaci nenazývají imitací..

Zde bude každá rada drahá, většína imitací ratanu je z PVC, tedy nepřílič odolného materiálu, existují samozřejmě podstatně lepší plasty, ale ještě jsem nenarazil na imitaci například z teflonu, či kompozitu polyuretan se skelným vláknem, což by byly jistě trvanlivé kombinace.

Pátral bych proto po výrobcích, které jsou určené pro exteriér, výrobce u nich garantuje i expozici vodou a UV zářením a prodejce nabízí delší, než je standardní záruka.

O podobném nábytku také uvažiju (respektive manželka :-)) a tak jsem trochu pátral. Jako kvalitní vychází nábytek výroce Hartman - ten vyrábí jak klasiku (teak), tak i imitace ratanu - kostry jsou z duralu, nebo antikora, nekorodují tedy. Část sortimentu je definována pro terasy bazénů a  to i pro bazény se slanou vodou.

http://www.swanhattersley.co.uk/

(doufám, že to nikdo nevymaže:-)), skoro by se vyplatilo, objednat toto zboží v USA...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.250 (?), 27.8.2011 17:38

Letos na jaře jsme měli snahu tento nábytek z umělého ratanu na zahradu koupit - v obchodě vypadá opravdu nádherně. Nekoupili jsme ho. Zcela náhodou jsme potkali známé, kteří ho pát let mají a jsou s ním pod krytou pergolou jen samé potíže. V "ratanu" se hromadí jemný prach. Vedle toho se v prostorných útrobách zabydlují pavouci, škvoři, "sviňky", no prostě kdejaká havěť tam má ve škvírách báječné útočiště a zázemí - musí tedy pravidelně stříkat a čistit... Proto jsme dali na jejich radu a ponechali stávající jednoduché, zcela nemoderní "plastové sezení" s polstry. Nejsme sice in, ale účel světí prostředky. Posezení je bezúdržbové a vyhovuje nám. Tak si říkáme: pryč s trendy! radši myslet selským rozumem a dát důraz na praktičnost. My jsme udělali dobře.

Nám to vyhovuje
Nám to vyhovuje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.110 (?), 3.12.2012 13:50

No tak mi máme nábytok aj z dreva aj z umelého ratanu. Ten z dreva si vyžaduje viac starostlivosti. Čo sa týka umelého ratanu, máme už štvrtý rok, a je v pohode. Aj farba ostala a slnko ju nevytiahlo. Mi sme našli aj fajn cenu pri kúpe. Ja by som kľudne znova šla do kúpy umelého ratanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.253 (?), 24.4.2013 20:32

umělý ratan jako zahradní nábytek je nejlepší volba. Prodejců je hodně, ale kvalita je občas mizerná, vyplatí se nekupovat to nejlevnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika