Teakový nábytek - pro a proti



Toko26 - (1) - 36.123 (?) 
23.6.2010 19:12, zobrazeno: 11692x

Plánuji letos pořídit na zahradu teakový nábytek. Třeba právě tenhle. Bojím se ale, že to bude náročné na údržbu. Články jsem samozřejmě četl, ale zajímaly by mě spíš zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 23.6.2010 20:05

Pokud nepovažujeme za náročné jednou, dvakrát za rok nábytek natřít olejem , pak je to skvělé. Teak ale bez nátěru vydrží desetiletí, jen zešediví... Koneckonců Bismarck, ležící na dně oceánu má stále celistvou palubu, je stále pokryta teakem.

Nejkvalitnější Teakový nábytek má kovové části z nerezu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.3 (?), 16.9.2010 21:37

tak nám teakový nábytek zplesnivěl po prvním dešti a to i přes napuštění olejem. teď už jsme podruhé reklamovali, poprvé obrousili a na týden na to byl stejný stav. čekáme na vyjádření přímo od výrobce a docela jsme v šoku, že se toto vůbec mohlo stát. teak jsme kupovali právě proto, jaké má vlastnosti a to ne za malý peníz. tak uvidíme, co bude. Máte někdo podobné zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.176 (?), 8.1.2011 14:56

Nám sa ošetrovanie olejom vonkoncom neosvedčilo - nábytok nepekne sčernal a ťažko to šlo odstrániť. Teraz ho nechávame napospas počasiu, vytvorila sa na ňom pekná šedá patina. Keď máme pocit, že okrem patiny ide už aj o špinu, prečistíme ho saponátom a necháme šednúť znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 17.1.2011 20:14

oleje maji ruzne odstiny, je nutne si vybrat. My pretirame odstinem ktery da lehce nacervenaly odstin. Nektere kusy natirame kazdy rok, nektere ob jeden. Pres rok to ztmavne, to je pravda, ale zas tam moc to nevadi. Vetsinou kdyz sedime venku tak na zidle a lavice stejne davame polstrovani, a na stul nejaky behoun, pripadne tolik jidla ze drevo neni ani videt :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.216 (?), 6.4.2011 9:02

Tak nam udělal to samé, zkoušel různé oleje přímo od prodejce ale výsledek vždy stejný... Reklamaci nám poprvé uznali ale výsledek je stejný i s druhým stolem a firma mezitím zanikla... Takže teď každé jaro brousím a vždy aspoň chvlku to vydrží... a pak zase :-(Nezatracuji tady ale teak protože jsem viděl nábytek po letech stále pěkný ale spíš jsem koupil šmejd od nekvalitního prodejce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 6.4.2011 9:27
možná to bude olejem. od prodejce jsme v akci dostali OSMO rovnou k dřevěné terase, pak jsme druhý rok chtěli ušetřit a koupili nějaký BAU... Do 3 měsíců byl pryč a pak začal zmíněný proces. Zkuste opravdu ten OSMO, je celkem drahý, ale vyplatí se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.214 (?), 6.4.2011 16:04
no mně spíš zaráží proč to zčernalo(začalo plesnivět)... pokud by se ten olej rychle spláchl tak bych čekal že nábytek začne šedivět...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 21:33

Tak my teakový nábytek přetíráme vždy před sezonou olejem, ale také ho přikrýváme. U koho jsem ho viděla neřekrytý, tak zešedne a to by mě štvalo. Nábytek je krásný, drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika