Nátěr dřevěných laveček



host - 58.114 (?) 
25.3.2012 21:40, zobrazeno: 17906x

Zdravím, 

prosím o radu, jaký nejlepší nátěr na dřevěné lavečky a stoly, které není možno na zimu přikrýt. Jsou tedy vystavený celoročnímu počasí. navíc jsou z buku (materiál z palet), který není pro venkovní prostředí nejvhodnější. Byl proveden nátěr Lazurolem, ale zdá se že na déšť, sníh a slunce nedostatečný. Po první zimě byl proveden další nátěr, ale výsledek po zimě stejný. Už přemýšlím, že to natřu syntetikou, která udělá nátěrový film. Vím, následná oprava odloupaného nátěru je problém, ale nic jiného mě nenapadá. Mate někdo dobrou radu?

Děkuji Marec

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 226.200 (?), 25.3.2012 22:18

vse natiram Alkytonem.Je pruzny.Od betonu, dreva,gumu az po zelezo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.4 (?), 25.3.2012 23:30

Já jsem použil na dřevěnou, venkovní dlažbu Sadolin, podle mne je lepší to co se vsákne do dřeva a udělá povrch, než něco, co udělá silný povrch. Natřel jsem takovou barvou lavečku a druhý rok se začala loupat. Takto mám natřenou podlahu už čtvrtým rokem a stále drží, je dobrý to opakovat aspoň ještě jenou (tak za rok, né každý rok).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.202 (?), 27.3.2012 12:32

Lazurou jsem natřela lavičku umístěnou pod sřechu, vloni byla asi 6 týdnů venku a začala se loupat...  Lituju, že jsem byla pohodlná - na chalupě jsou přes 40 let natřené kůlny a ostatní fermežovými barvami a stav je obdobný jako lazury u sousedů po necelých 10. Obdobně vypadá i zbytek plotu (sloupky, ale byly zaasfaltované a shnily..). Asi nejlepší by bylo stávající nátěr obrousit, dřevo napustit roztokem tetraboritanu sodného, modré skalice nebo průmyslových přípravků - Deron a pod. Pak napustit fermeží a natřít fermežovou barvou, nebo do fermeže přidat trochu barvy a vytvořit tak lazuru. Výhoda je, že nátěr je hydrofobní a současně prodyšný a dřevo může vysychat (dřevo vždy bude pracovat a nátěr praskat). problém je cena.. Některé odstíny vyrábí Bal (ale dají se koupit jen ojediněle v menších obchodech) a barva mi nepřijde moc kvalitní - ale natírala jsem málo. Podstatně dražší je Kreidezeit a Osmo. (Selská barva). použila jsem jen Kreidezeit k ĺazurnímu nátěru a po zimě i exponovaná místa jsou nezměněná. Problém je dlouhé schnutí. Na vodorovné plochy bych ale volila určitě barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 27.3.2012 23:23

Souhlas s 226.200. Může se to zdát těžko uvěřitelné, ale Alkyton na dřevě fakt nepraská ani se neloupe. Navíc je dobře "omyvatelný" - prostě hladký lesklý povrch je velmi odolný. Mám takto natřenou zahradní lavičku původně jen tak na zkoušku a drží několik let jako čert na dešti i slunci. Jedná se ale o vyschlé dřevo. 

Žádné napouštění a experimenty, prostě jednošichtovka napřímo klidně ve více vrstvách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.222 (?), 13.8.2013 8:46

Dobrý den, můžete mi trošku poradit? Když si koupím tuto venkovní lavičku z masivu bude ji potřeba ještě nějak dodatečně ošetřovat. Sice má určitý nátěr, ale v těchto věcech se opravdu nevyznám. Chápu, že časem se o ní budu muset starat, ale jde mi o to, jestli ji můžu hned postavit na zahradu nebo ne. Díky :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 17.4.2012 17:55

Na zahradní nábytek mi byla doporučena (ne v hobbymarketu) silnovrstvou lazuru Tikurilla Valtti Opaque. Je oproti Aklytonu matná, což vypadá hezky. Je možné ji tónovat do veškerých odstínů, jaké si lze představit. Není tvrdá, ale pružná, takže snese roztahování povrchu při teplotních rozdílech - nepraská. My jsme s ní dělali i patinu, kombinace více vrstev různých barev. Ředí se vodou. Spokojenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika