Druh dřeva vhodný na zahradní nábytek



host - 248.16 (?) 
15.6.2008 23:35, zobrazeno: 18642x

Ahoj, rád bych se zeptal na vaše názory na vhodný druh dřeva na zahradní nábytek. Konkrétně jsem uvažoval o eukalyptovém dřevu nebo teaku. Tato exotická dřeva by měla mít mnoho výhod - tvrdost, nepodléhavost hnilobným procesům atd. Máte s tím nějaké zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
radegast - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 3.169 (?), 16.6.2008 8:44

Hniník, hliník, hliník. Proč? Protože je to bez starosti, lehké a dřevo stejně pod poduškama neuvidíte.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 16.6.2008 14:17

Teak odolný je, příbuzní mají sadu a i po několika letech vypadá skoro jako nová. O eukalyptu bohužel nic nevím. Velmi odolný je také akát ev. tropická akácie. Kupodivu se prý pro zahradní nábytek nehodí dub - nevím proč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.16 (?), 16.6.2008 14:33

Zrovna zkušenosti s eukalyptem by mne zajímaly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 16.6.2008 15:37

Otázkou je, o jaký zahradní nábytek se jedná, kolik ho bude a jestli má stát na dešti a na slunci.  Ceny dřevin jako teak, eukalyptus, ale i dub, jsou oproti měkkým jehličnatým někde jinde. Proto mi připadá, že nejlepší poměr cena - výdrž má borovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 75.136 (?), 16.6.2008 16:09

Někde jsem četl, že velmi odolný je akát, a nedělá třísky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.46 (?), 25.1.2009 21:34

Chceme koupit zahradní nábytek, nejsme si jistí jestli jít do levných marketových nebo do dražších. Na internetu jsem objevila firmu Alexander Rose moc se mi libí jejich velká nabídka a rozmanitost výrobků a mám pocit, že investice do kvalitnějšího nábytku se může vyplatit v podobě trvanlivosti, stejně jako při výběru interiérového nábytku z masivu? Dáte mi za pravdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 27.6.2009 13:44

Snad poradim. Koupili jsme za cca 50tis. teakovy nabytek. Je na zahrade uz par let (4?), v zime, lete, desti, suchu... nijak jsem se o nej nestaral. Porad je plne funkcni. Sice "zesedne", ale pokud nekdo nechce mit jen nablyskane pozlatko, tak je uplne idealni. A hnedocesi to neukradnou, protoze to vypada "stare".

Rozdil mezi levnymi a drahymi (hobbymarket vs. specialka) nabytky je vetsinou jen v provedeni, lepsi kovani, pospojovani, atd. I na tom nasem za pade se uz ale utrhl jeden sroubek, nekde se uvolnuji spoje, atd. Nicmene spokojenost velka.

Otazka napousteni olejem mi neni jasna, nazory se ruzni. Dva nabytkari se shodli na tom, ze to je jen opticka vec a uplne zbytecne - drevo neshnije ani bez oleje (potvrzuji). Druzi rikaji, ze to potreba je. Rekl bych, ze pravda je nekde mezi. Nabytek bez oleje je snadno nasakavy vodou a zacina trosku obrustat lisejnikem (nebo necim podobnym). Tento rok jsem jej natrel nejakym levnym olejem - opticky ztmavnul, ale porad je takovy zesedly, nicmene uz tolik nesaje vodu.

Pry je mozne wapkou nabytek ocistit a drevo bude mit zase puvodni barvu - to jsem nezkousel a ani nehodlam, nejsem takovy estet a hlavne nechci, aby se drevo ztencovalo.

Pokud nekdo umi poradit ve veci teakoveho oleje nebo nejake dalsi udrzby, rad si prectu nazory.

Kazdopadne pokud bych se mel rozhodovat mezi napr. smrkem/borovici/atd a teakem, tak urcite teak. Vydrzi to mnoho let a je bezudrzbovy, nedela trisky, vypada hezky.

Po ctyrech letech
Po ctyrech letech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 21.1.2011 20:46

Múj děda říkal " nejsem tak bohatý abych kupoval laciné věcí". Vsaďte na kvalitu! Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.1 (?), 2.4.2013 17:15

Můžu se zeptat na zkušenosti s nábytkem z akácie? Musí se natírat olejem, může být celoročně venku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika