Zalévání vodou z jezírka



host - 249.4 (?) 
24.4.2015 19:57, zobrazeno: 7786x

Zdravím, chci se zeptat, jestli je odkalená voda z jezírka vhodná k zalévání zahrádky. Zalévám s ní ostružiny a ty jsou rok od roku horší. Ona ta voda není moc valná. Je kalná a celkem hodně směsi. Aspoň teď po zimě. Přez léto je to v pohodě. Děkuji za odpovědi. Šiška.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 249.4 (?), 25.4.2015 17:55

Oprava, je kalná a celkem hodně smrdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.18 (?), 25.4.2015 20:22

Mam tlakovu filtraciu a niekedy pustin premyvanie do suda v zahradke. Necham usadit pordel a zvrchu zavlazujem. Voda teraz nesmrdi aj v jazierku je extremne cista. Prave dnes som to takto robil. Voda je podstatne maksia ako ta zo studne a asi na zalievku vhodnejsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.36 (?), 27.4.2015 20:34

ahoj, já taky zalévám vodou co vypustím z filtru, mám super hodnoty co se týče čísel, je odstátá... což je zajisté super pro květiny a to hnojivo co obsahuje určitě taky není na závadu, teda si myslím pokud s tím zaléváte jen občas. spíše mne trápí jiná myšlenka. a to, že vodu v jezírku solím a nevím kolik mi to zahrádka snese. je tam cca 1kg soli na kubík. zná někdo odpověď na tuto otázku... jestli to rostliny jako je malina, rybíz... atd snesou???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 28.4.2015 8:34

Takto solenou vodou i dokonce více, mám okolo 2Kg na 1m3, dopuju švestku už 2 roky a musím říct že tak krásnou švestku jsem neměl hodně dlouho. Hodně ryb = hodně hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
geraldG10 - (45) - 108.10 (?), 28.4.2015 9:12

Také nejsem odborník, ale zasolování půdy nepovažuji za rozumný nápad, časem s tím budou jen a jen problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 223.253 (?), 28.4.2015 8:49

Tak odborník nejsem, ale nicméně protože ostružina odchází asi jí to nesvědčí.ne,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.71 (?), 28.4.2015 22:46

Jelikož je dnes vcelku moderní takzvaná "aquaponie", kde se spojuje chov ryb a pěstování rostlin od bylinek po okurky a kukuřici, tak mám pocit že to vodou z jezírka nebude (možná to ostružina snáší špatně... nevím)! Ale aquaponie je založená na "hnojení a závlaze" právě vody z nádrže kde jsou ryby! A je v symbióze mezi rybí osádkou a rostlinami... vše se dokonale doplňuje! Ryby dodávají rostlinám živiny a voda která protéká zpět k rybám přes rostliny je zase filtrována a čistí se...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.235 (?), 29.4.2015 13:54

ja na zahradě zalévám vodou z filtru a z vysávání jezírka všechno od vína až po brambory, a vidím v tom spíše přínos protože v tom kalu je určitě spousta živin které ty rostliny využijí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 28.4.2015 9:16

Obecně většina zahradních rostlin nemá ráda chlór. Je to jistě otázka koncentrace. Na druhé straně už destiletí se používá k posypu silnic v zimě sůl a není moc znát, že by to stromům na krajích silnic nějak dramaticky škodilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika