Zahradní koupací jezírko svépomocí



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
abrahamek - (5) - 35.77 (?) 
30.12.2007 10:09, zobrazeno: 264127x

Chci si na pozemku "postavit" koupací jezírko cca 80 m2. Nemáte někdo zkušenost s nějakou firmou z okolí Kladna, která dobře svařuje folie? Popř. i firmu, která dělá jezírka na klíč? Budu rád i za Vaše zkušenosti s výstavbou, provozem. Zvláště pak v otázce filtrace, řas apod. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 105.97 (?), 1.1.2008 18:20

Svépomocí bych si do koupacího asi netroufl... ono to přece jen není legrace...s právně vytvořit mělkou zonu... vybrat správné čerpadlo apod. firmu vám bohužel neporadím, ale určitě bych být Vámi se aspoň s odborníky poradil, než se do toho pustil a za rok předělával :)

hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
abrahamek - (5) - 128.10 (?), 4.1.2008 10:16

už jsem toho docela moc pročetl, u jedné stavby jezírka jsem byl osobně a nevypadá to tak náročně... je pouze nutné dodržet procentuální podíly mělčiny a plavací zony... svařit folii si určitě nechám od firmy... nevíte jestli je zapotřebí stavební povolení, nebo stačí ohláška???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 4.1.2008 12:37

Vážený pane. Neberte prosím osobně tyto další řádky. Jsou to jen moje zkušenosti z dlouholetého působení v okrasných zahradách. Viděl jsem opravdu hodně těch, které si majitelé realizovali sami a za nějaký čas se to znovu celé předělávalo. A znám osobně příklad realizace koupacího jezírka v Čechách, které zhotovil jeden údajný profesionál, který je poměrně často prezentován i v televizi. A taky vím, že se za velmi krátký čas toto jeho jezírko předělávalo za neuvěřitelně velké peníze, ale už jinou firmou. Doporučuji skutečně zvážit, zda to, co vypadá tak snadně, opravdu snadným je. Něco jiného je okamžitý výsledek, ale něco jiného je, zda to bude dobře fungovat i za delší čas. Rozhodnutí je pochopitelně na Vás. Hodně úspěchů Vám přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
abrahamek - (5) - 128.10 (?), 9.1.2008 12:15

Stando díky za informace. Já jsem si zcela vědom toho, že to můžu s prominutím podělat. Vím, že je to náročné a i proto už cca 2 roky brousím po netu, čtu knížky a pod. Nemáte tedy nějakou dobrou zkušenost s určitou firmou??? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.65 (?), 10.1.2008 13:01

Doporučuji svépomocí, to co stojí materiál to si veme navíc firma a výsledek není jistý stejně jak u svépomocné práce. Pokud nemusím, firmy nebrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.97 (?), 10.1.2008 13:12

Pravda ono dneska to, že si na to vezmete firmu vůbec nic nezaručuje, ale když nic, máte po tom koho seřvat...

na druhou stranu nejrozumnější by asi bylo si firmu vybrat a zkusit získat nějaké reference... pak je snad nějaká šance, že vám jezírko "nepodělají" :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.35 (?), 12.1.2008 17:22

Plánuju do stavby jezírka zahrnout firmu, ale pouze na některé úkony, a to je projekt jak na hrubé práce, tak na osazení rostlinami a na svaření folie. Nákup folie samotné provedu sám ve Fatře v Napajedlích, kde je cena o cca 30 % levnější. Ostatní věcí, jako dočištění výkopu, položení trubek pro oběh vody, dovoz kačírku apod si budu dělat sám. Stanovil jsem si rozpočet 40 000 Kč a do toho se chci vlézti :-) Tak uvidíme, rozhodně budu tady informovat jak to jde. Nyní už dotazuji různé firmy na cenu jednotlivých projektů....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 14.1.2008 18:17

bez urážky - ten rozpočet 40 tis. je nesmysl. Ten Vám může stačit tak na výkopové práce + základní vyzdění koupací vany. Kde máte folii, vedení, kačírky, osázení. Co filtr, nebo alepsoň čerpadlo?  Nebo věříte, že jezírko je samočistící, jak říká Přemet Podlaha v receptáři

Jezírko jsem si dělal z velké části sám, podotýkám, že není okrasné, a částka byla násobkem té vaší. Troufám si řict, že se se v oboru trochu vyznám, a na tu cifru bych se nedostal, i kdybych si udělal opravdu úplně všechno sám.

Zkuste kontaktovat pana Řehoře (Azaro), ale s rozpočtěm, který máte, zcela jistě nepochodíte. A  nebo Vám to jezírko někdo za ty peníze udělá - a taky to podle toho bude vypadat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.65 (?), 15.1.2008 17:40

Pro schopného člověka je částka reálná pan Hrkal asi nezná cenu peněz, když chce tu částku násobit. Kdo na to má tak zkrátka nepřemýšlí a vyhazuje. Ani se nemluvilo o ploše jezírka tak jak se dá bavit o částce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika