Vzduchování v jezírku



Stránky: 1,  2   
host - 238.6 (?) 
28.2.2013 19:27, zobrazeno: 9699x

Zdravím,

přemýšlím nad jednou věcí. Má význam vzduchovat na více místech? Momentálně to mám udělané tak, že mám od kompresoru vyvedeno 6 hadiček a na koncich mám malé akvarijní vzduchovací kamínky. To mám rozmístěno po svém jezírku asi 50m2. Říkám si, není to zbytečné? Nestačila by jedna či dvě větší vzduchovací kostky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.247 (?), 28.2.2013 22:06

No je otázkou co tím sledujete :-) Díky rozsáhlému vedení hadic po celém jezírku a řadě malých kamínků musí narůstat tlakové ztráty.

Osobně si myslím, že efektivnější cesta jak provzdušnit vodu je použít vzduchovací válec, já ho vedle provzdušnění vody využívám i k rozpohybování hladiny směrem ke skimmeru, který je v protilehlém rohu, funguje to výborně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.6 (?), 28.2.2013 22:56

S těmi ztrátami mě to právě napadlo... Kompresor má výkon 45l/min. Nad tim vzduchovacím válcem jsem právě uvažoval. Stačil by na něj můj kompresor? Jaký by jste mi doporučil? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.7 (?), 1.3.2013 7:59

..v com sa valec odlisuje od kamenov okrem toho, ze ma tvar valca?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.3.2013 9:16

Na tu otázku podle mého nejde jednoznačně odpovědět.  Pokud by se jednalo pouze o zvýšení obsahu kyslíku ve vodě, byl by patrně vhodnější jeden zdroj vzduchu. Jestli ale sledujete i jiné cíle - třeba zlepšení cirkulace vody v nádrži, lepší funkce skimmerů, ukládání sedimentů atd. - bude lépe použít více míst než jedno. Tomu ale samozřejmě musí odpovídat výkon kompresoru.
Ten vzduchovací válec se od vzduchovacího kamene může lišit velikostí bublin, které produkuje. Pokud jde o přenos plynu do vody, tak tam menší znamená lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.6 (?), 1.3.2013 9:51

Děkuji za odpověď. Jednalo se mi především o provdušnění. Tak asi budu uvažovat nad investicí do válce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 1.3.2013 15:14

Otázka je, na jakých hodnotách kyslíku ve vodě jste. Změřte to, a podle toho se rozhodněte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.2 (?), 1.3.2013 16:23

Dobře. Koupím nějaký tester.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.122 (?), 2.3.2013 17:34

Máte někdo zkušenost s tímto provzdušňovačem? Je to plastová placka s gumovým perforovaným potahem. Je to profi věc z domovní čističky vod (dostal jsem to k bedně filtru). Ještě jsem to nepoužil, protože filtrace je ve výstavbě (i jezírko) :-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.57 (?), 2.3.2013 21:15

Overil by som si, ci je mozne pouzit toto pre klasicky prevzdusnovac do jazierka. Dolezite je, na aky tlak je tento dick urceny. Tlak nemusi vobec suvisiet s prietokom vzduchu. Ak cisticka pracuje na vykonnejsi kompresor, co je mozne, tak vam to bezny prevdzusnovac jednoducho neutiahne. Kompresor do jazierka niekedy ma udany jeden z parametrov aj maximalnu hlbku. Z tej sa da urcit pomerne presne tlak vzduchu, ktory kompresor dava. Kvalitne stroje maju v papieroch udane pracovne krivky prietoku vzduchu oproti tlaku, podobne ako to byva v pripade pracovnych kriviek cerpadiel vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika