Vrš na odchyt ryb



host - 180.241 (?)
12.8.2017 17:42

Hm, já nejsem rybář. Ale připadá mi, že v zahradním jezírku, pokud není totálně zarostlé rákosem či leknínem či jinak nepřehledné, jaksi mají ryby příliš málo prostoru k tomu, aby před sítí mohly unikat.

Vidím to na konstrukci ze sítě, nějaký rukávec o průměru o něco menším než hloubka jezírka a cca 2x- 3x delší a zatahovací. V jezírku se to umístí na nějaký den, aby si ryby zvykly tam být a potom se to jen zatáhne a síť vytáhne ven. Určitě tam spousta těch ryb uvízne. Vlastně to je něco vzdáleně podobného jako vrš. Případně to můžete ještě vylepšit nějakou nálevkou ze sítě, která bude plavající ryby usměrńovat dovnitř a máte to už skoro úplně jako vrš. Správně krmit tak, aby ryby pluly tím správným směrem dovnitř rukávce... Mimochodem, viděl jsem takové konstrukce, ale spíš z proutí na klackách zapíchaných do dna než ze sítí v Dunajské deltě na jezeře, kde voda taky neproudí. A fungovalo to. Nechávat tam tu síť třeba jednou za týden, 14 dní a malé karasy tak postupně vychytáte.

Dále můžete tam třeba nasadit třeba okouny - vychytají karasí plůdek dřív než vyroste a Vy o nich ani nebudete vědět.

Nebo požádat o výpomoc rybáře, aby je vylovili elektrikou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 1.8.2017 23:54

Pokud k čeřenu přidáte ten lem dostanete Vatku. Pokud čeřen s lemem uděláte 3× širší a potáhnete jej dvěmi tyčemi podél břehů budete mít nevod. Nikdo neříká, jak velký nevod má být. Prostě pokud je síť širší než 1/3 nádrže je to v měřítku k té nádrži už síť zatahovací.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 2.8.2017 13:17

Stando, čeřen zůstane čeřenem i s lemem, který znesnadní únik ryb. Vatka je vrhací síť, aby dobře létala a rozprostřela se, musí mít nějakou a to dost vysokou hmotnost. Vatka o takové velikosti a hmotnosti, by měla určitě větší plochu, než samotné jezírko. Čeřen s lemem, bude nejvhodnějším řešením, jak po stránce finanční - takový čeřen se dá za tři deštivá, nebo dusná odpoledne usíťovat, tak po stránce vlastního jezírka a jeho obsahu - minimum poškozených rostlin. Jsem velmi zvědav, s čím zase vylezete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tweety_one - (16) - 3.241 (?), 8.8.2017 13:56

tak zatím se mi jeví jako nejúspěšnější odlov malých karasů je na ně jít v noci s podběrékem - jak psal někdo výše... Sice jsem je tahal po jednom, ale alespoň něco... Za hodinu a půl trápení jsem jich odchytil asi 20ks. Ještě že byla o víkendu teplá noc, voda průhledná a teplá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.241 (?), 12.8.2017 17:42

Hm, já nejsem rybář. Ale připadá mi, že v zahradním jezírku, pokud není totálně zarostlé rákosem či leknínem či jinak nepřehledné, jaksi mají ryby příliš málo prostoru k tomu, aby před sítí mohly unikat.

Vidím to na konstrukci ze sítě, nějaký rukávec o průměru o něco menším než hloubka jezírka a cca 2x- 3x delší a zatahovací. V jezírku se to umístí na nějaký den, aby si ryby zvykly tam být a potom se to jen zatáhne a síť vytáhne ven. Určitě tam spousta těch ryb uvízne. Vlastně to je něco vzdáleně podobného jako vrš. Případně to můžete ještě vylepšit nějakou nálevkou ze sítě, která bude plavající ryby usměrńovat dovnitř a máte to už skoro úplně jako vrš. Správně krmit tak, aby ryby pluly tím správným směrem dovnitř rukávce... Mimochodem, viděl jsem takové konstrukce, ale spíš z proutí na klackách zapíchaných do dna než ze sítí v Dunajské deltě na jezeře, kde voda taky neproudí. A fungovalo to. Nechávat tam tu síť třeba jednou za týden, 14 dní a malé karasy tak postupně vychytáte.

Dále můžete tam třeba nasadit třeba okouny - vychytají karasí plůdek dřív než vyroste a Vy o nich ani nebudete vědět.

Nebo požádat o výpomoc rybáře, aby je vylovili elektrikou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.196 (?), 28.8.2017 14:30

Take jsem se trapil co s premnozenymi karasy, uz jsem zvazoval bud uplne vypusteni jezirka, nebo odchyt koi a nasledne elektriku.

Nakonec to vyhral bambusovy prut a rybarsky hacek, mala kulicka z cerstveho chleba na hacek a tahame s klukem jednoho karase za druhym.

Nevim jestli je vytahame uplne vsechny, ale mame jich uz venku tak 70-80% a kdyz si clovek trochu osvetli techniku, tak to jde opravdu rychle. Neni problem mit za hodinku 15-20 rybek venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika