Vláknitá řasa



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
3.7.2010 10:21

Zkuste sem prosím umístit nějaký odkaz na podobný test od akvaristů

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
host - 221.109 (?), 2.7.2010 22:09
Téma Siporaxu bylo vícekrát důkladně propráno v odborných akvaristických diskusích. Závěr zní: Deklarovaná "vnitřní plocha" tam někde uvnitř jistě je, ale je NEÚČINNÁ. Buďto se do těch štěrbin bakterie vůbec nedostanou, anebo se tam dostanou, ale potřebná dusíkatá látka (amoniak, dusitan, dusičnan...) k nim přes glykoproteinovou vrstvu slizu difunduje tak pomalu, že je výsledný efekt prakticky nulový. Siporax tedy funguje úplně stejně, jako kdybychom do filtru vložili stejně velké válečky ze skla nebo z plastu. Tedy v zásadě stejně jako hrubá filtrační PUR-pěna ("biomolitan", "bioakvacit"), nebo jakýkoliv jiný inertní substrát pro nitrifikační bakterie s větším povrchem (zmačkaná PE síťovina, plastové kuličky ap.). Mimochodem: docela obyčejný keramický materiál typu "cihla" či "květináč" má vnitřní povrch pórů ještě o několik řádů vyšší než onen "zázračný" Siporax. Ovšem póry jsou jsou tak malé, že se do nich bakterie nevejdou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.7.2010 10:21

Zkuste sem prosím umístit nějaký odkaz na podobný test od akvaristů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.20 (?), 3.7.2010 11:55
Vždy se jednalo o individuální výsledky vlastních pozorování, nikoliv o hodnověrný vědecký test (ten lze provést jedině v laboratorních podmínkách s uměle připravenou vodou přesně daných vlastností, nikoliv v živém akváriu). Neúčinnost Siporaxu však lze odvodit i prostou logikou: Výrobce deklaruje, že v hloubce pórů jsou anaerobní podmínky, a proto tam může probíhat denitrifikace. To sice zní logicky, ale ta denitrifikace tam ve skutečnosti neprobíhá (nebo jen ve stopovém množství), protože denitrifikační bakterie tam nemají z čeho žít. Jestliže v hloubce pórů není kyslík, pak tam logicky neproudí (okysličená) voda z nádrže. Neproudí-li tam voda, nedostávají se tam ani dusičnany, které by bakterie měly zlikvidovat. Kdyby proces denitrifikace byl takhle jednoduchý, stačilo by vodu uzavřít někam do vzduchotěsného sudu a za pár týdnu by z ní byla čisťounká kojenecká voda bez dusičnanů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 3.7.2010 13:23

Aniž bych chtěl teď nějak Siporax hájit, nemyslím si, že by to šlo jednoduše vysvětlit tak, že dovnitř materiálu neproudí voda. Když váleček rozlomím, je mokrý skrz naskrz. Pokud by se tam nedostala voda, byl by mokrý jen na povrchu - což není. Nějaké "proudění" tam proto myslím bude. To ale nic nemění na tom, že efekt, který jsme očekávali před testem, se nedostavil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.135 (?), 3.7.2010 16:15

toto akva sk a vyhladavanie, temy ako denitrifikator, akva-medic nitratreductor, odstranovanie dusicnanov, no3 v pitnej vode a mozno dalsie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.2 (?), 21.5.2013 11:47

dobry den kde mam sehnat nejaky vzorek do jezirka uz jsme zkouseli vsechno a porad zelena voda nechce se nam to cistit mame nakladyno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kiomo - (3) - 49.144 (?), 30.5.2010 15:59

Dobrý den, já mám jezírko cca 35m3 osádku jezera tvoří kapři, jeseni,karasové, ostroretky,závojnatky, jeseteři,sumci, amuři a j.Mám postavený fitr kde mám nařezané matala rošty v bedýnkách hrubší a jemnější a v druhé polovině filtru mám v bedýnkách kaldness K1, celkový obsah filtru je cca 300 l loni, když jsem jezero dodělal, tak jsem mě doporučili do jezera dát mikroby a do filtru startovací bakterie voda paráda na podzim jsem vypláchl filtr a přes celou zimu běžela filtrace včetně vzduchování a na jaře jsem se zhrozil, ryby přežily ale řasy tak půlmetrové, požil jsem aktivní kyslík vodu jsem ztmavil výtažkem z rašeliny a pozoroval co to bude dělat :NIC.sehnal jsem ječnou slámu a zase nic.Jezero vypustil vymyl napustil a za 3 týdny opět řasy vysavačem jsem se s nimi pral použil jsem 1 dc sava nic modrou skalici skoro nic řasy jsem tahal dva dny, ve filtru zalepené matala rošty tak že je vymyji.Když jsem vyndal první rošty a začal vymývat tak jsem si vzpoměl že mi říkali NEMÝt POUZE OKLEPAT!! Rošty jsem oklepal a vložil do filtru nasypal start filtr a za dva dny voda křišťál už bych filtr nikdy nemyl!! Soused má jezírko asi 6m3 dal jsem mu start filtr a když pustí filtr tak mu z filtru teče zelená voda ten filtr ma kupovaný takovou bedýnku asi na 20 l vody tak neví co s tím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.242 (?), 9.6.2010 9:15
pred cca 5 týždňami som do jazierka 6m3 dal 2 ks 20 cm amurov a od tej doby mi vláknitá riasa naprirastá. Naviac spolu s amurmi ju začali vytrhávať aj KOI.Síce ju nežerú, ale čo vytrnú čerpadlo vytiahne. Amuri okrem vláknitej riasy nežerú nič iné (ani ich nenepadne sa dotknúť lekien, ani iných rastlín). Dokonca sú už takí krotkí, že čakajú s KOI na hladine, či im niečo hodím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.231 (?), 19.6.2010 22:12

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit jaké druhy bakterií se používají na čištění vody a usazenin na dně jezírka. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.109 (?), 2.7.2010 22:15
Například rody Nitrobacter, Nitrosomonas a mnohé další. Ale tahle informace je vám k ničemu, protože po těch bakteriích vůbec nemusíte pátrat. Jsou totiž všude. Ve vzduchu (v podobě spor), v půdě a dokonce i ve vodovodní vodě (právě ony bakterie způsobují onen tenký slizký povlak, který se vytváří například uvnitř rezervoáru záchodového splachovače). Takže stačí zřídit filtr, spustit a příslušné bakterie se v něm brzy objeví samy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika