Uložení čerpadla na sucho



host - 178.110 (?) 
17.5.2016 7:03, zobrazeno: 2524x

Zdravim,

chci stavet zahradni jezirko a cerpadlo mit ulozene na sucho. Jak daleko od jezirka a jak hluboko mate cerpadlo ulozeno? Musite cerpadlo pokazde zaplavovat po vypadku el. energie?

Diky za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 53.212 (?), 17.5.2016 9:27

Mám toto řešení už přes 10 let a letos ho předělám a odstraním chyby, kterých jsem se dopustil. Vedle baráku mám malé jezírko asi 4m. Folie svařovaná za totáče neuvažováno s cirkulací vody. Dodatečně přikoupené v OBI čerpadlo a umístěné do sklepa v baráku do malé šachtičky z vodou aby se chladilo. Na přívodu k čerpadlu bazenová hadice, která byla dodatečně ponořena do jezirka z hora a zahrnuta šterkem. Nějak jsem musel projít touto sací hadicí do sklepa k čerpadlu a využil jsem větrací otvor tešně nad zemí. Z čerpadla vystupuje obyčejná závlahová hadice, která opět větracím otvorem vychází ze sklepa ven a jde do kopce odkud vytéká v korýtku kaskádovitě zpět do jezírka. Filtrace žádná. Čerpadlo je ve sklepě pod úrovní jezírka a tudíž voda ze sací hadice k čerpadlu teče samospádem i když jde do kopce a to z toho důvodu jako při stahování vína z demižonu. Nejprve je nutno nasát vodu do kopce a potom už teče sama do čerpadla. Současně čerpadlo nasává a tudíž nemá problém se sáním vody. To je teorie z které jsem vycházel a fungovala, ale. Sací koš se postupně přicpával oddumřelými zbytky rostlin a čerpadlo chtělo sát více než byl přítok a vznikal podtlak. Jak lopatky v čerpadlu čeří vodu tak se postupně uvolňoval vzduch až vznikla vzduchová mezera a sloupec vody se uthnul a čerpadlo jelo na prázdno a chladilo se ve vodě v šachtičce, takže se nic nestalo akorát voda přestala téci. Vždy jsem musel vyčistit sací koš a znovu vytvořit demižonový efekt. Pakárna. Dnes už pomalu pracuji na změně. Koupil jsem výkonnější čerpadlo aby utáhlo větší jezírko. Ve sklepě v rohu co nejblíže k jezírku jsem v podlaze vykopal malou šachtici 30x50 lehce pod hloubku základů. Tím pod základem baráku mohu protáhnout sací přívod vody z jezírka průměru kanalizační přípojky. Současně již v šachtici u vrchu mám odtok do kanalizace. Toho využiji k případnému jednorázovému vypouštění jezírka. Jezírko zvětším a prohloubím a dám novou folií s dnovou výpustí jež povede do sklepa do šachtice. Čepadla připojím sáním v šachtici k sací přípojce a výstup z nového výkonnějšího čerpadla zaústím do vystupního korýtka ke zvětšenému jezírku a výstup ze stávajícího čerpadla zaústím do nově vytvořeného rašeliniště nad jezírkem. Výhoda tohoto upraveného řešení je že se okruh nebude zavzdušňovat, čerpadla jsou mimo jezírka a nebzučí rybám, možný celoroční provoz, pohodlná údržba.   Nevýhody a možná nelogičnost tohoto řešení by nejlépe asi odborně rozebral pan Hrkal. Na druhé, straně všechny originální řešení byly v době vzniku považovány za hloupé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika