Štěrbinový filtr zapojený gravitačně a za tím další filr



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 27.7 (?) 
22.4.2013 12:35, zobrazeno: 37039x

Zdravím všechny nadšené jezírkáře. Jaro začlo a já se rozhodl, že trochu "vylepším" a upgraduju filtraci v mém koupacím jezírku. Hlavně bych rád ty nevzhledné "krabice" zakopal pod zem a tu vyvstává myšlenka zapojit to gravitačně. Na začátku to jde do štěrbinového filtru a pak dál do další nádoby(sudu) s dalsim materialem (tak si predstavuju ze by to melo fungovat).  Nějak se ale nemůžu pořád dokleslit toho, aby mi tam vycházeli hladiny. 

Nemáte prosím někdo obrázek, schema zapojení stěrbinového filtru gravitačně tak, aby výstup šel do dalšího filtru, kde by bylo čerpadlo, které by vodu vracelo zpet do jezera? je nějaké úskalí na které bych si při gravitačním zapojení měl dát pozor? Když si koupím štěrbinový filtr pro gravitační zapojení s plovákem, který při vypnutí čerpadla zastaví přívod vody do filtru, mohu se spolehnout, že to opravdu těsní a funguje? Máte tip na takovýto štěrbinový filtr?

Děkuji.

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 27.9 (?), 22.4.2013 14:23

Ještě bych se chtěl zeptat, který z těchto dvou štěrbinových filtrů si myslíte že je lepší a proč a který byste doporučili.

1. Cetus Sieve za cca 20.000

2. UltraSieve III za cca 26.000

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.59 (?), 22.4.2013 18:37

Zdravim, zkusenosti s gravitacnim zapojemi sterbinace nemam ale tusim ze cerpadlo bude muset byt zapojeno primo za sterbinovym filtrem a to potahne vodu do dalsich filtru, ktere uz budou zapojedny cerpadlove (to ale neznamena ze nemuzete dlasi filtrace zakopat do zeme)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 11.32 (?), 22.4.2013 21:23
Ja mel zato, ze pri gravitacnim zapojeni se cerpadlo dava az do posledniho modulu pokud jich je vic. Jaky by tedy mel byt minimalni vyskovy rozdil hladiny jezera a poslediho modulu filtru kdyz by to bylo zapojene jak navrhujete? Aby to stihalo z toho filtru odtekak. Ve sterbinaku planuju cerpadlo optimax 15.000l/h (vali se mi nevyuzite v garazi). V pripade ze by se ale modul za sterbinakem ucpal tak cerpadlo do nej bude valit vodu vesele dal a pohroma je na svete. To jsem prave myslel ze se tomu zabranuje cerpadlem az v posledni komore.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 22.4.2013 22:00

to ano proto musis moduly za sterbinakem udelat tak aby se neucpaly. Prechody mezi jednotlivymi moduly a vystup z posledniho modulu radeji predimenzovat aby voda mela dostatecny pruchod. JInak prevyseni mezi hladinou v poslednim modulu a hladinou v jezirku nebude nejak markantni ja bych to videl tak na 5-10cm. Zkus si namalovat nejaky navrh a dej sem obrazek to se bude lepe komentovat :)

Nebo koukni na Štěrbinový filtr Budget 2, i cena je zajímavější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.234 (?), 22.4.2013 22:09 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.7 (?), 23.4.2013 10:05

super, diky. Podle toho manualu to teda vypada celkem jednoduse. vypada to ze letos mam teda o zabavu postarano :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.132 (?), 23.4.2013 23:52

Je pravda, že při gravitačním zapojení filtrace je nutné mít prostup fólií v jezírku minimálně metr pod hladinou kvůli tlaku? chtěl jsem ho udělat cca 30cm pod hladinou, ale kdosi mi říkal, že to nebude mít dostatečnej tlak a že to nebude správně fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lotusek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 44.59 (?), 24.4.2013 8:52

Myslim ze je jedno kde bude prostup jestli 20cm pod hladinou nebo 2m voda do filtrace potece porad stejnym tlakem. a otazka proc delat prostup do folie? Kvuli zabudovani skimmeru nebo Guly? krom toho zadny prostupy nedelej. A nezapomen ze pro gravitacni zapojeni musis pouzit min 110 trubky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.132 (?), 24.4.2013 11:07

JJ 110 trubky jsou jasné, ale nechápu co myslíš tím, že pro gavitacni zapojeni nepotrebujes prostupy folií..??? ty jsou podle me nutnosti nebo myslíte, že to bude fungovat tak, jak jsem to narychlo nakreslil v obrázku 1? Podle mě to musí fungovat tak, jak je to na obr2, ale tím na obr1 si nejsem uplně jistej, leda by se musel prvně filtr celý zaplavit a pak pustit až čerpadlo, pak by fo fungovat asi mohlo, ale pouze do okamžiku dokud nevypnou proud, protože pak to po opětovném puštění čerpadla přestalo fungovat. To jsou mé pocity jak to na mě působí...

Návrh filtrace
Návrh filtrace
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika