Slaná voda v jezírku



Stránky: 1,  2,  3   
host - 64.2 (?) 
21.12.2009 10:23, zobrazeno: 38876x

Je možné použít v zahradním koupacím jezírku tzv. slanou vodu-sanitace vody na bázi elektrolýzy? Rostliny ani ryby v jezírku nemám. Stejný princip se používá u některých bazénů.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 48.2 (?), 2.1.2010 17:29

O tom jsem už také trochu přemýšlel, ale mohu se zeptat - předpokládám, že voda bude křišťálové čistá (bez toho zelenohnědýho). Z toho vyplývá, že bude vidět na dno. Moje otázka zní jak zajistíte aby se písek nesesouval ze stěn ke dnu? A jaký použijete písek? - umělý? přírodní? barevný?

Moc by mě to zajímalo, tak doufám, že odpovíte!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 2.1.2010 18:30

moc jsem nepochopil sesuv písku a slanou vodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.2 (?), 3.1.2010 12:06

Upozorňuji, že jsem nikdy, žádné jezírko nestavěl - jsem tedy v tomto oboru laik. Kamarád má na zahradě jezírko (s fólií) - a je typycky česky zelenohnědý - neprůhledný (sladká voda). Mnoho lidí je z jezírka ohromeno a chce jej místo bazénu také, ale nekoupou se v něm, protože prostě nevidí do čeho lezou.

Pokud bude v jezírku voda mořská, předpokládám, že bude vidět na dno i "stěny" a z toho vyplývá, že zde bude požadavek, aby byla fólie zakryta zřejmě pískem. Myslím, že vlivem koupání se bude písek z šikmých stěn zchrnovat ke dnu (na dně bude písku moc a na stěnách vidět fólie)

Co s tím?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.1.2010 10:21

O jaké velikosti nádrže hovoříte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 4.1.2010 15:20

Nevím jestli jde o reakci na můj příspěvek č.1. Ale velikost jezera je cca 66 kubíků.

Reakce na druhý příspěvek nad tímto:

Písek se na stěny jezera nepoužívá! Já mám např celé dno a stěny vyskládané z kamenů-placáků do sebe zapasovaných takže se nemůže nic sesuvat. Ve spárách mezi kameny je kačírek.  Tímto způsobem lze udělat také velmi příkré stěny jezera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.2 (?), 4.1.2010 21:41

Aha, no já mluvil v tom případě o truchu menším jezírku. Pokud to byla reakce na můj příspěvek, tak mluvím o rozměrech cca 6x4 metry. Hloubka cca 1,4-1,6 v nejhlubším místě. Objem nedokážu odhadnout ani vypočítat, jelikož si nedokáži představit ty stěny.

Reakce na poslední příspěvěk: Myslíte, že by jste byl tak hodný a mohl se pochlubit nějakým fotem takové stěny??? D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 5.1.2010 19:04

Pokusím se vložit obrázek. Jiný zatím není k dispozici. snad to z toho bude vidět.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.2 (?), 5.1.2010 20:17

Za foto děkuji, nevěděl jsem, že to takto lze provést. Tomu říkám čisté jezírko. Vy ho používáte na koupání? Já jen jestli je to "bezpečné" z důvodu těch kamenů.

Co se týká slané vody, určitý problém bych viděl ve fólii. Zda je odolná vůči agresivní - slané vodě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hcrevize - (21) - 64.2 (?), 6.1.2010 14:11

Jo to jezero je koupací rozměry cca 10 x 5 x 1,6m. Kameny pod hladinou jsou většinou placáky z žuly, nemají moc ostré hrany, na dně je nad kameny ještě kačírek. Trocha opatrnosti je potřeba ale už to mám 2 rokem a s malým dítětem se v tom koupu a vše OK. A navíc to dobře vypadá.

Ještě posílám 2 lepší foto. Takto to vypadalo 1 rok.

V příspěvku výše už je na kamenech hnědá řasa-šlem.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika