Přípravek proti řasám



host - 33.240 (?) 
15.4.2015 18:50, zobrazeno: 5721x

Dobrý den,

zakoupil jsem přípravek Heissner TZ 715 (shlukovač fosvátů) proti řasám v jezírku, ale v návodu není výslovně napsáno, že je neškodný pro ryby a vodní živočichy. Chci se zeptat, zda nškdo neví, jestli jej můžu použít, když mám v jezírku 7 dospělých a asi 20 mladých karásků?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 191.18 (?), 15.4.2015 21:35

vsechny pripravky proti rasam jsou neskodne pro ryby. Akorat nektere se musi davkovat podle mnozstvi vody a to by melo byt napsane v navodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.4.2015 8:49

Pokud si nejste jist, vyžádejte si u prodejce bezpečnostní (technický)  list, kde musí být případná škodlivost uvedena.
Jestli ale dávkujete správně, nemělo by k ničemu zlému dojít.  Jen když vidím, jak ten přípravek funguje, bych byl opatrnější v jezírku s jesetery nebo jinými rybami dna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.240 (?), 16.4.2015 18:32

Děkuji všem za pomoc a radu, dnes jsem to vyzkoušel, ale raději jsem dal ještě o něco nižší koncentraci, než bylo uváděno v návodu. Voda je viditelně čistší už asi po 6 hodinách od aplikace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.250 (?), 16.4.2015 19:43

S největší pravděpodobností se bude jednat o flokulant na bázi hlinité soli, který vám řasu vysráží, ale bude třeba vysráženou hmotu (usadí se na dně) co nejdříve odsát. Zřejmě na tuto skutečnost decentně upozornil p. Hrkal, aby ryby žeroucí převážně ze dna tuto sraženinu zbytečně nekonzumovaly.

A těšte se malou chvíli z průzračné vody. Pokud voda není mrtvá, tak bude následovat velmi brzy její opětné a možná ještě intenzivnější zezelenání, zvláště pokud nemáte dostatečně výkonnou filtraci, dostatečně výkonné UV, atakdále, atakdále (ve jménu pana krále :-)) ale to vše zde na foru zaznělo již možná tisíckrát :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 17.4.2015 12:22

Ano, jak píše EXN, měl jsem na mysli právě to. Pokud jej budete používat opakovaně, pro jistotu bych pak zkusil zkontrolovat uhličitanovou tvrdost vody. Čekal bych, že tenhle typ přípravku (složení se mi ale bohužel nepovedlo nikde najít, takže je to jen předpoklad) jí bude trošičku destabilizovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.108 (?), 18.4.2015 20:00

pri hydrolize hlinitych soli dchazi k poklesu pH lokalne i k 5 proto se spotrebovava puvracn schopnost uhicitanu... to nebezpeci pro ryby dna je spise v tom ze organia se srazi na dno tam je vyzzsi pH zacne se snizovat kyslik a nad detritnem muze vystoupat toxicky moniak a popalit zabra... rovnez klinik v urcitem pH tvori toxickou disociovanou slouceninu s vodou..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.135 (?), 18.4.2015 22:25

hlinite soli su dobre hlavne v lete. Riasa ma schopnost po dlhom teplom slnecnom dni viazat CO2 do takej miery, ze moze ku koncu dna stupnut pH nad 9. Rybam sa mozno paci vela kyslika vo vode ale tymto sposobom dokaze znicit konkurencne kolonie dobrych bakterii, znizit asimilaciu zivin vodnymi rastlinami (ak nejake mate) a o amoniaku ani nehovorim. Aj preto hlinita sol pomaha, ze dokaze do istej miery pufrovat pH dole. Nieco podobne vykazuje vyluh z raseliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.171 (?), 19.4.2015 21:38

Od konca zimy som 3 krat vysaval a pustil aj filtraciu. Teraz, ked sa ochladilo je voda v jazierku ala plitvice. Tak cista aj studena. smileyMinuly rok som mal kalnu vodu, malokedy bolo akotak nieco rozoznat na dne. Teraz ak by tam padli noviny a vy mate dobry zrak, mozno by sa dali z dna precitat. Sem tam na kamenoch riasy, ale voda neskutocna. Musim si to uzit, kym je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika