Prasklá folie



host - 128.31 (?) 
30.5.2015 18:55, zobrazeno: 5865x

Dobrý den, měl bych dotaz, mám zahradní jezírko už 12 let, původně betonové, poslední 3 roky s fólií, po letošní zimě mi praskla fólie a nevím jak ji zalepit, díra je ve tvaru "T", scirka 3 na 2 cm, nevím čím ji mám zalepit, bylo by možné po se obejít bez speciálních záplat, či lepidel?

Děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
OndiJakeKuc - (3) - 128.31 (?), 30.5.2015 19:31

zapoměl jsem dodat, že v jezírku mám karásky, lekníny a vodní hyacint

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 30.5.2015 22:19

Co Vám tam plave je asi celkem fuk. Ale rozhodně bysme se rádi dozvěděli, z jakého materiálu je ta fólie. V případě gumy je lepení, pokud vím, jediná možnost (tady se přiznám, že si nejsem moc jistý, nějaký čas už nejsem v oboru a tehdá ještě guma nebyla). Měkčené PVC by mělo jít také lepit, ale standardní způsob spojování je svařování horkým vzduchem (jeden čas jsem se tím i živil) - levné, rychlé, spolehlivé. Je na to potřeba speciální horkovzdušná pistole v ceně kolem 10 000 Kč, takže bych doporučil kontaktovat nějakou firmu, která dělá hydroizolace - PVC fólie se používají i na střechy, bazény a izolace základů, takže většina hydroizol. firem je vybavena nejen na asfaltové pásy, ale i PVC fólie. Je to práce doslova na minutku.

Edit: Pokud si to chcete opravit svépomocí a bez speciálních lepidel nebo jiného vybavení, tak asi jedině lepící páska. V Mythbusters (česky Bořiči mýtů) si z toho poslepovali kánoi, takže vodotěsné to může být. Otázkou je, jak dlouho taková oprava vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
OndiJakeKuc - (3) - 128.31 (?), 30.5.2015 23:30

Ok, děkuji, v tom případě pro mne bude asi snadnější koupit novou fólii, jinak je to PVC, ještě se skusím obrátit na nějakou filmu, o jakou částku by se jednalo, ale spíš bych to viděl na novou fólii.

PS Bořiče mýtů znám a konkrétně ten díl s lodí jsem taky viděllaugh, děkuji za odpoveď, jen jsem doufal, že by se to dalo nějak opravit po domácku... frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 31.5.2015 0:24

Tak jsem rychle kouknul na google a opravné sady na PVC fólie existují, ale co jsem našel, tak stojí 4-5 stovek. Nevím, kolik si může říct firma za navaření záplaty. Když jsem to dělal, tak finance si vyřizoval šéf, ale myslím, že dražší než ta lepící sada to nebude. Zkuste jim přichystat prodlužovák na elektriku, očistit fólii kolem díry a pod. Třeba dají lepší cenu za ušetření času.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
OndiJakeKuc - (3) - 128.31 (?), 1.6.2015 13:32

Ok, beru na vědomí, také jsem koukal na ty ceny těch firem, a opravdu to není drahé, za samotnou práci si účtují 220 - 350 Kč za hodinu, jen mají docela vysoké taxy za cestu, ale suma sumárum by mě to mělo vyjít do těch 500 Kč, dneska, nebo zítra jim budu psátděkuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika