Plastový výlisek a fólie



host - 242.253 (?) 
14.9.2015 7:28, zobrazeno: 5009x
Dobrý den, získala jsem zadarmo jezírkový PE výlisek. Ráda bych k jezírku připojila ještě bahenní zónu. Dá se na takový výlisek přilepit ještě fólie? Musí být také PE nebo může být PVC? A jakým lepidlem lepit? Plánuji svést do něj okapy a přebytečná voda se bude přes část bahenní zóny vsakovat do půdy. Předem děkuji za odpověd nebo další rady a odkazy na články k tématu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.9.2015 9:03

Podle mého se to nedá dobře spojit. Zkoušeli jsme různé lepidla, a spoj vždycky přes zimu povolil. Kupte větší kus folie, a udělejte z něj jezírko celé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 14.9.2015 10:31

Sice ne přímo bahenní zónu, ale trvale mokrou zónu jsem u plastového jezírka řešila následovně:

Zakoupila jsem geotextilii a folii.Vedle jezírka jsem vyhloubila prostor pro trvale vlhkou zónu. Folií jsem vyložila jámu tak, aby začínala (končila) asi 5-10cm pod povrchem (odtok přebytečné vody třeba při deštích). Pak jsem ustřihla kus geotextilie a položila ho tak, aby na jednom konci končil ve vodě jezírka a na druhém jsem ho vedla až na dno plastovou fólií vyložené jámy. Funguje vlastně jako knot a "táhne vodu". V zóně s fólií mám nasázené rostliny vyžadující trvale mokrou půdu, ale ne ponoření ve vodě. Mám to již několik let a zatím se osvědčilo. Viditelná část textilie časem poroste rostlinami, takže opticky neručí.Jen v horkách je nutno doplňovat vodu v jezírku.(ale není to tak hrozné).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.131 (?), 14.9.2015 12:57

ps - pod okapy bych jezírko ani bahenní zónu nedávala - u chatky mám malou plochu střechy a při větším dešti je 220 l sud za chvíli plný, voda z okapu teče proudem... To byste jezírko neustále "proplachovala" - a těžko by se v něm nastolila nějaká rovnováha, aby zdárně fungovalo.         L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.253 (?), 14.9.2015 16:18
Díky za komentáře, jezírko bude umístěno v přirozeném terénnim zářezu kde se zdržuje voda, chci místo rozšířit, prohloubit a vytvořit jakýsi swale kombinovaný s jezírkem které bude více zarostlé nežli "okrasně čisté a zarybněné". Spíše očekávám žáby, vážky a podobné, ryby neplánuji. Nad množstvím vody jsem uvažovala, část bude vsakovat bokem, část do jezírka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavla z Brna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 39.68 (?), 14.9.2015 16:28

Jestliže se v tom místě hromadí voda, nechcete zkusit tůňku bez plastu a bez fólie? Mně taková žabí tůňka funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.253 (?), 14.9.2015 18:24
Mysĺite užít technologii vymazaní jílem apod? To jsem zvǎzovala, ale vycházím z toho, že je dobré mit pevný základ kde voda bude i za největších such, viz letošní léto, místo vyschlo poprvé za deset let. Ale tůň je určitě zajímavá myšlenka!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.235 (?), 19.11.2015 15:56

Dobrý den, minulý měsíc jsem získala do pronájmu zahrádu, která je v dolní části trvale podmáčená. Prosím o každou cennou radu týkající se přírodních tůněk. Jakým zbůsobem se dá co nejjednodušeji vybudovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika