Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



- ()
0.0. 0:
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 105.97 (?), 6.1.2008 15:58, zobrazeno: 277903x

Dobrý den,

podobné téma jsem našel na některém ze zahraničních fór, jeden z přispěvatelů mluvil o materiálu, který nazývají "silo cap". Po mém pátrání po českém překlad jsem došel k tomu, že se zřejmě jedná o silážní folii, ta se ale u nás prodává pouze v tloušťce 0,12 nebo 0,15 mm, což je jasně nedostačující.

Přesto ale ve zmiňované diskuzi kdosi tvrdil, že "silo cap" má tloušťku několik mm... Má někdo nějaký nápad, co tedy silo cap česky znamená? Tento materiál jsem totiž našel k prodeji na amazon.com v rozměru 4x4 metry přibližně za 200kč (což je super!!!).

Plánuji výstavbu už druhého jezírka (konečně většího a hlubšího), přesto se mi ale investice do značkové folie zdá příliš vysoká a tak hledám alternativy (možná ale stejně skončím jako minule u Gardeny). Nějaké nápady?

Berte prosím tento příspěvek ne jen jako radu pro mě konkrétně, ale i jako možnost podělit se o kreativní nápad jakou folii použít.

Díky :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.199 (?), 6.1.2008 17:27

Ja osobne chystam stavbu noveho jezirka, kde jako izolaci pouziju bentonitove rohoze  - sice nevim o nikom, kdo by to zatim udelal - ale nekdo musi byt prvni :-) Jednak maji vyhodu, ze jsou takrka "na vecne casy"  a jednak mam moznost je ziskat za vicemene symbolickou cenu - az bude hotovo, napisu sem podrobny postup. A pokud chcete jezirko postavit opravdu levne, tak staci pouzit pouze cisty bentonit - do nejakych folii z Hornbachu bych nikdy nesel, drahe a zivotnost ve hvezdach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.97 (?), 9.1.2008 20:06

přeji hodně štěstí, osobně to ale zatím stále vidím spíš na folie, co jsem našel bentonitové rohože tak je cena kolem 500 za m2

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.103 (?), 25.1.2011 20:08
he mam folii z hornbachu je to plachta na 8mx15 metru je to 0,5mm a drží už 8 rokem "" je opravda že jsem pod plachtu dal staré koberce a pak geotextílii ale drží super -- "je zaplacéná 50 kč za metr no neber to ""
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.1 (?), 24.1.2014 18:45

Nechápu tuhle debatu. Opravdu kvalitní folie je ta,  která nepodléhá fotodegradaci, plast jako takový má enormní životnost, ale dochází k fotodegradaci tudíž narušení struktury plastu. Výrobcům dá hodně práce při zpracovatelském postupu dodržet strukturu molekul plastu (proto cena kolem 200 kč/m2). Jednoznačně UV odolnost udává délku života folie. p.Hruby


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.243 (?), 25.2.2014 12:14

Tak já bych zrovna na fólii nešetřila, je to to hlavní, co dostává nejvíc zabrat. Vloni jsme zakládali trochu větší jezírko na zahradě a dali tam EPDM fólii Firestone. I když nebyly letos žádné mrazy, drží dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.44 (?), 12.8.2016 17:02

Může mi někdo napsat co to je ten bentonit? Také uvažuji o stavbě menšíh zahradního jezírka a k těm foliím nemám důvěru a jsou příliš drahé. Procházka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.238 (?), 1.9.2016 20:38

Bentonit je vlastně jíl, jílový granulát. Folie je super, ale musí být kvalitní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.225 (?), 22.2.2022 17:35

Dobrý den, 

můžu Vás poprosit o info, jak jste dopadl s těmi bentonitovými rohožemi. Toto řešení jezírka se mi moc líbí, ale nemůžu nikde najít žádnou realizaci... děkuji H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarne - (2) - 13.171 (?), 15.1.2008 21:07

Zdravím Vás zo Slovenska. Ja osobne mám jazierko tiež zo silážnej fólie, pre istotu som ho položil dvojmo. Dá sa zohnať použitá, keď sa likviduje siláž. Vydrží toľko ako kupovaná orig. jazierk. fólia. A skoro zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika