Nápady na levné fólie či materiály na jezírko



host - 52.210 (?)
27.1.2014 11:38

sorry malo tam byt 0,25mm

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 105.97 (?), 16.1.2008 11:12

Zdravím,

jen otázka, silážní folie aspoň v ČR všichni prodávají jen v tloušťce 0,12 až 0,14 mm, je to tak i u Vás? A je možné, že silážní folie ma i při nižší tloušťce stejné vlastnosti?

Děkuji:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.138 (?), 16.1.2008 11:52

Dobrý den. Pokud je tloušťka silážní fólie ta, kterou uvádíte, tak k použití na jezírko je velmi diskutabilní.  Samozřejmě to může nějaký čas fungovat, ale jedna z hlavních vlastností speciální jezírkové fólíe je mimo samotné tloušťky její stabilita proti UV záření a taky průtažnost při měnících se ročních teplotách.  Nejsem znalec silážních fólií, ale už z principu jejich použití se mi nezdá, že by byla nějak silně stabilizovaná. Je to jen krátkodobě používaná fólie. Pokud by totiž byla stejně kvalitní, tak by ji zahradníci dávno používali. Jezírka realizuji poměrně běžně, ale ani ve snu by mě nenapadlo někomu navrhnout použítí silážné fólie. Něco jiného ale může být, když si to někdo dělá sám a pro sebe. Pěkný den přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.97 (?), 16.1.2008 17:05

Silážní folie je udajne UV stabilizovana...a co vim, tak vyse je zminovany prispevek o pouziti silazni folie a tam nekdo uvadel, ze ma jezirko ze silazni folie jiz pres pet let a nebyl s nim problem...nevim, popravde bych to rad zkusil...vyndat silazni a dat tam jezirkovou folii se da vzdycky...

Jinak ale vim, ze 0,12 mm je opravdu malo, proto se snazim zjistit, zda nekde v CR nekdo vyrabi silnejsi...nasel jsem jen v nemecku, ze vyrabi 1,5 mm divne...jako kdyby v CR zemedelci pouzivali z nejakeho duvodu ty tenke...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 4.3.2008 20:26

Nezlobte se, napsat, že folii vyměníte vždycky je hloupost. Máte představu, že máte nádrže třeba 6x6metrů, osázenou, v ní několik kubíků kačírku, kameny,. atd., začne Vám téct folie a vy ji jen tak vyměníte? Zkuste se zeptat zahradníků či realizátorů, s jakou radostí po někom předělávají tekoucí jezírko. Myslím, že ostrostí jejich reakce budete překvapen...

PS - pro možné osočení - folie také prodávám, ale u síly 0,5mm se ošívám. Jestli myslíte tutéž plachtu na siláž co já, tak si myslí,m že je to krátkozraké a ve finále možná dražší pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.97 (?), 5.3.2008 13:35

Promiňte, ale samozřejmě jsem myslel silážní folie německého standardu, tedy 1.5 mm a více...

To by na menší nádrž stačit stoprocentně mělo, jen jsem nenašel žádného dodavatele v ČR, který by dělal silážní tlustší než pár desetin mm, což je k ničemu.

Tenhle příspěvek vznikl hlavně proto, že je jistě spousta způsobů, jak udělat kvalitní jezírko i bez použití (někdy) předražených materiálů. Tím samozřejmě nemyslím nikoho konkrétního. Víc než co jiného mi v tomto příspěvku šlo o nápady, ale jak vidím, zřejmě i hloupí američané jich mají bohužel víc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 52.210 (?), 26.1.2014 13:12

pridavam stranku zo slovenska kde je ta silazna folia o hrubke 25mm, a cena je 1e za 1m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.143 (?), 26.1.2014 13:35

25mm to je dva a pol centimetra ak sa nemylim a to je hrubka dosky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.210 (?), 27.1.2014 11:38

sorry malo tam byt 0,25mm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.7 (?), 27.1.2014 13:26

Alebo mozno 2,5 mm?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.6 (?), 27.1.2014 16:16

Tak to ať mi někdo vysvětlí, co je na tom výhodné. Pro jezírko to chce minimálně 0,5mm. Takže i kdyby někdo použil dvě vrstvy, tak je na ceně 2eura a za tu cenu se dá koupít jezírková fólie. Tak fakt nechápu, co tu kdo vymýšlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika