Malé zahradní jezírko 2 x 1,5 m



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 253.138 (?) 
9.1.2012 0:56, zobrazeno: 41744x

Zdravím vás,

Chtěl bych si založit malé zahradní jezírko o rozloze 2 x 1,5 m s hloubkou do 90 cm. Použít folii 1mm. A prosím o zodpovězení na mé 3 dotazy.

1) Folie stačí v jedné vrstvě nebo několik na sobě, popřípdě mohu dát folii přímo do jámy bez jiného podložení než hlíny?

2) asi 3 metry od jezírka je vzrostlá škumpa, která má divoké kořeny, může jezírko poškodit?

3) Do jakého množství pokud možno je do takových rozměrů jezírka vhodná rybí obsádka?

Děkuji mnohokrát za vaše rady a názory

Adam

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 9.1.2012 8:52

zdravím, folie stačí jedna a pokud nebudou ostré hrany a kameny, stačí i bez podložení, volil bych ale geotextilii, nebo aspoň starý koberec, hadry,budete něco manipulovat a šlápnete nebo položíte kýbl s kytkama a je folie proražená, takové množství geotextilu vás nezabije... viděl jsem fota jámy, kterou vymazali jílem a pak štětkou a vodou uhladili do rovna-...pak dali i textilii..

kořeny nerostou rychle, aby poškodily folii, prohnou se a kopírují, folii

ryby nenáročné na kyslík a tak kolem 5 kusů, teď nevím název, tuším barevné karásky-takové červené rybičky, nezamrzná hloubka je 80 cm, tak by měly přežít i zimu nebo dát do kádě do sklepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lubos.J - (38) - 82.129 (?), 9.1.2012 10:25

Mám jezírko 250l mám výlisek v něm už 5let 5karasů a 2závojnatky.Mě více vyhovuje výlisek nelíbí se mi přehybi na folii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 9.1.2012 10:48

jaká je hloubka u výlisku? a máte tam ryby i přes zimu?Nemám nic proti výliskům nebo folii, ale folie se dá roztáhnout do mělčiny, vysypat kačírkem a osadit rostlinama a folie není vůbec vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.54 (?), 9.1.2012 11:01

Také mám výlisek (AL-KO) cca 2 x 1,4m, hl.0,6m, obsah 600l, bez filtrace i vzduchování. Nepromrzá až dolů, choulostivější kytky ponořené na dno přezimují, ale ryby tam nemám (ani nechci).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 9.1.2012 23:05

Paní Lído, pane Luboši, a nebyla by tam nějaká fotečka? Rád bych se nechal inspirovat. Uvažuji totiž o AL-KU 450 nebo 600 litrů. Tak abych měl trochu představu. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lubos.J - (38) - 72.211 (?), 9.1.2012 15:45

Hloubka je kolem 50cm prodávají se ali i kolem 80cm.Ryby dávám do škopku na zimu domů do sklepa a 5let všechny přežily.Známá má foliiové jezírko a má v něm díru asi od ostrýho kamene kterou nemůže najít a vždy jí část vody uteče tak bude najaře kupovat výlisek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.233 (?), 9.1.2012 19:49

Dobrý den, již několikrát jsem jezírka zvětšoval a mám dobrou zkušenost s kaučukovou folií která má super vlastnosti a když pod ní dáte 200-300gr geotextil tak se nemůže nic stát.Vaše jezírko tipuji tak na cca 1500 lt.a pokud vím tak plastová se dělají max.1000 lt.takže folie je každopádně jedinné řešení.Já jsem začínal s jezírkem 3000 lt pak 5000 lt. pak vedle další 5000 lt. propojené nakonec na jaře 2011 jezírko 25000 lt. z folie EPDM 1,02mm 11 x 8 m která je perfektně elastická a má velkou životnost kdežto obyč.folie je za pár let tvrdá, začne praskat a křehne.První folii jsem po pěti letech musel nahradit jinou.Kaučukovka je dnes za supr cenu např.pro Vaše jezírko rozměr cca 4,27x3 se dá na netu koupit za 2242 kč a ještě máte geotextilii zdarma.Škumpa je jelice nebezpečná a dovede jako jedna z mála rostlin poničit folii a to i plast.nádrž.Mám v jezírku spoustu různých ryb a le do menšího jezírka se hodí mix modrých a zlatých Jesenů.Je to pestré a hlavně jesen je povrchová ryba takže je mezi listy leknínů hodně aktivní a pestrá a požírá veškeré larvy.Záleží na velikosti ryb ale nechce to přehánět takže cca 3+3 jeseni cca 8-10cm.Je to můj názor ale je to realita.Pro Vaši představu mrkněte na fotky v příspěvku,,VYDLÁŽDĚNÍ JEZÍRKA,,Přeji hodně zdaru a radosti z vlastní tvorby S pozdr.Martin     /pokud chcete pošlu nějaké fotky postupu při vl.realizaci/

rekonstrukce jezírka
rekonstrukce jezírka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.138 (?), 9.1.2012 21:46

Děkuji všem za příspěvky a obsáhlé rady :-) znervózňuje mě už jen ta škumpa a její kořeny, kde vaše názory nebyly jednostranné :-) Děkuji všem

Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.25 (?), 10.1.2012 13:34

Dobrý den,

ukázal by prosím někdo "zabydlené" plastové jezírko? Taky bychom chtěli jezírko vyrábět, ale nevím, jak moc jdou plastové stěny zamaskovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika