Kočka nebo vydra?



Stránky: 1,  2,  3   
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?) 
14.6.2013 17:20, zobrazeno: 21294x

Máme malé jezírko vyrobené z nádrže, průměr cca 130 cm a hloubku 110 cm. Máme v něm nějaké ryby, ovšem dnes byla ta největší (asi přes 30 cm) ráno asi metr od jezírka, měla ukousnutou hlavu a do půlky byla sežraná. Nevíme, kdo to provedl. Na zahradu nám chodí kadit kočka, ale nevím, zda výkaly, které byly od ryby cca 50 cm byly kočičí a zda vůbec patří pachateli činu. Vydra se mi zdá méně pravděpodobná, řeka je vzdálená asi 1 km a dosti velký potok (asi 3 m od břehu ke břehu) asi 500m. Dokážete někdo identifikovat škůdce a poradit co s ním?

Napůl sežraná ryba s ukouslou hlavou
Napůl sežraná ryba s ukouslou hlavou
Výkaly
Výkaly
Vzdálenost od jezírka
Vzdálenost od jezírka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 234.42 (?), 14.6.2013 19:16

asi nějaký zapáchatel...

mě se před 14 dny ztratil jeseter zhruba 50cm bez jakýchkoliv stop...

čítám že kočka, jezírko máme na dvoře, takže omezený přístup..

týden na to pes v zahradě proškolil kočku že tam nem co dělat..

snad si to bude pamatovat..

C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.210 (?), 14.6.2013 19:42

Na kočičí to nevypadá a také by to po sobě kočka nejspíš zahrabala, když má dostatek materiálu okolo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.196 (?), 14.6.2013 19:58
Mne zmizli bez stopy cez noc 4ks kapre, najvacsi mal 4kg. 55cm. Takze macka to nemohla byt, u Vas typujem ze to bola macka, a potom ju odohnala kuna a ta odzrala z ryby, podla tych hovienok. Ja som spravyl okolo jazierka nizky plotik a nan elektricky ohradnik a dufam ze vydra uz nepride, ona ak ulovy rybu tak sa bude vracat dovtedy kym vsetko nevychyta, zatial mám pokoj uz dva tyzdne.Vydra rybu nenecha pri jazierku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 14.6.2013 21:02

Tak to by mě nenapadlo, že by se v tom mohla účastnit i kuna. Ale co s tím? A ta kočka už mě fakt se... Nejdřív nám sežrala kosici s kosáčaty, teď vytahla rybu a kadí mi na záhon mezi rajčata, už jí mám plné zuby :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 189.72 (?), 14.6.2013 22:56

ja mam aj kocura aj psa aj jazierko aj zahradu, a vsetko zije vo vzajomnom sulade.

ale s vydrou nie som kamarat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 15.6.2013 0:12

Ty výkaly jsou od kuny, kočičí nejsou. Navíc rybu kočka žere jiným způsobem, neoddělí hlavu a neuhryzne ji v polovině do roviny. Řekla bych, že tentokrát kočku obviňujete neprávem. Kromě toho bych tipla i to, že 30cm ryba je na kočku dost velká, spíš je lákají menší rybky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.42 (?), 15.6.2013 6:50

Lído děkuji, kdo tedy podle vás tu rybu z jezírka vytáhl? I manžel to říkal, že na kočku byla ta ryba moc velká. A kuna ta by ji snad nevytáhla. Nebo jo? Já myslela, že kuna ryby neloví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 15.6.2013 6:53

Pardon, zapomněla jsem se přihlásit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.6.2013 8:06

Kočka zvládne i daleko větší rybu. Záleží, jaký je charakter břehu a přístup k vodě. Na podzim mě takhle vytáhl kocour jesetera přes 40 cm. Musel jsem tam dát pletivo a ohradník.Příští rok musím celé jezírko předělat, aby nad hladinou byly stěny kolmé (doporučuje se 20 cm). Pletivo není žádná paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika