Jezírko v zimě



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 168.162 (?) 
10.2.2015 12:21, zobrazeno: 40229x

Tak se podělím o další info ohledně jezírka (navazuji na vlákno PH metr).

Teplotu měřím na dně (cca 125 cm) stále, bohužel 4°C skoro nikdy nedosahuje, pokud tedy teploměr nelže.

Většinou je tam 3,5, aktuálně dneska 2,5.

Ryby - je zajímavé, jak se chovají. Stará osádka (karas, 2 xKOI, perlín, jesen,  - mám už cca 5 let) je v klidu na dně, jen mírně se občas přesunou o pár cm.

Zato nová osádka (od léta) KOI je pořád v pohybu, stále se přemísťuje, klidně i plave k hladině a pod. Proč jen nové KOI? Nebudou vysílení na konci zimy?

Voda - do cca poloviny ledna celkem OK, bylo vidět na dno, pochvaloval jsem si, že letos žádná řasa. Ale to jsem neměl, od té doby se voda značně zakalila, samá řasa, už na dno skoro nevidím, u ryb jen vnímám obrys.

Jakou máte vodu ve vašem jezírku? Dá se s tím něco dělat, jak to řešíte, až na jaře filtrací, výměnou,...?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 10.2.2015 17:07

Tak s teplotou v této hloubce ani lepších výsledků nedosáhnete, jedině zakrytí hladiny.

Ono záleží jací to jsou Koi, Japonští Koi jsou z velké části chováni přes zimu ve skleníku tak nejsou zvyklí na "zimní" počasí. A od léta je široký pojem chce to napsat měsíc. Protože na vysazení Koi v říjnu jen už docela dlouho.

Zakalení může způsobyt rozkládající zbytky na dně jezírka, ale i cokoli jiného.

U mě je voda naprosto OK, klidně mrkněte na kamery. Nebýt špinavých poklopů tak tam svítí i o trochu více světla :-)

Těď bych to moc neřešil, čímkoliv můžete ryby probudit a katastrofa může být na světe. Nejdřív změřte hodnoty vody a pak uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.197 (?), 11.2.2015 0:02

Také e přidám s reakcí.

Obdobně jako já máte malou hloubku. Také mi teplota klesala pod 4st.C, takže jsem to vyřešil zakrytím polykarbonátem. Od té doby bylo minimum právě 4st.C. Jakmile trochu přes den zasvítí slunce, teplota vody stoupá o 1-2st. nahoru.

S tím zakalením přes zimu mám také problém. Přičítal jsem to tomu, že již pár měsíců nejede filtrace a tomu, že v jezírku mám "trochu" přerybněno. A v mém případě k tomu může přispívat i kolísání teploty vody pod krytem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.2.2015 9:27

Zakalení vody přes zimu bych moc neřešil. Je to přirozený adaptační stav jezírka, s velkou pravděpodobností ten zákal způsobuje řasa. Nechte vodu klidně kalnou, na jaře se při spuštění filtrace velmi rychle vyčeří.
Udržujte nádrž trvale odvětranou, což v téhle zimě - nezimě není velký problém :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.98 (?), 11.2.2015 21:36

No já jsem spíše překvapený, že ten zákal přišel tak pozdě.

Každoročně již od prosince se voda kalí, jak píšete, je tam řasa. A letos až do poloviny ledna nic, viděl jsem na dno.

Tak jsem si říkal, jestli to vydrží celou zimu, no nic, nevydrželo.

Na jaře se část odpustí, zbytek pobere filtrace, takže to nijak neřeším.

Spíše mne zneklidňují KOI, kteří si stále plavou a nespí. Snad to přežijí (mám české KOI, dávané v 8/2014)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.36 (?), 12.2.2015 19:02

ahoj,

taky mám jezírko založené až loni v létě s čistě novou obsádkou koi a karasů. když občas dorazím k odvětrávacímu otvoru v ledu, docela často se stává, že se skoro všichni kapříci příjdou podívat, takže moc nechrápou, tak snad je to moc nevysíli... pokud nemusím moc je tam neruším, jen odklízím sníh z ledu. zatím je voda křišťálová ale to přisuzuju tomu, že zatím nemám moc zarybněno a navíc jsou tam nasezeni až v září, takže moc nestačili ani nadělat.teplotu raději neměřím... mám taky jen 120cm hloubku a celé to zakrývat? na to zatím nemám.přeju hodně zdaru a brzké jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 130.20 (?), 13.2.2015 9:00

To že ryby v zimě nespí je velmi závažný problém. Na jaře budou vysíleny natolik, že může dojít až k utonutí! enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 13.2.2015 9:35

"To že ryby v zimě nespí je velmi závažný problém. Na jaře budou vysíleny natolik, že může dojít až k utonutí

...preto tzv. utopencov ziskavame z krajin kde je mierna zima a ryby nespialaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.84 (?), 13.2.2015 9:08

No nevím, ale odklízet sníh z ledu mně přijde jako hloupost. To se ryby zbytečně stresují pohybem a hlomozem. Mám v jezírku také poměrně malou hloubku (cca 130 cm) a v zimě s ním nedělám téměř nic. Kromě cca 10 ks PET lahví s trochou písku jezírko jen kontroluji. Když zapadne sněhem, tak se ryby alespoň ve tmě vyspí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 13.2.2015 11:12
Odklízet sníh je celkem rozumné. Protože ač to nevypadá tak řasy pracují i v takto chladné vodě a jak to bývá u rostlin tak potřebují denní světlo, jinak umírají a začnou se rozkládat a kazit vodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika