Jezírko - folie x pes



host - 76.27 (?) 
17.2.2016 15:18, zobrazeno: 5538x

Zdravím všechny příznivce jezírek,

už nějakou dobu nasávám informace, protože bych si chtěl založit na zahradě jezírko. Mám už určitou představu o umístění, tvaru, hloubce a potřebných technologiích. Jako izolace přichází v úvahu folie. Nyní mám dilema, protože mám na zahradě loveckého psa, který jakmile vidí vodu, tak se hned koupe. Jak vyřešit ochranu folie v pobřežních zonách? Myslel jsem, že bude stačit geotextilie a na ní kačírek, na břehu ohraničit jinak pozvolný přechod sucho/mělčina. Teď jsem trochu na pochybách, jestli je to jako ochrana dostačující. Neměl bych to radši přebetonovat a pak až kačírek? Nebude beton vadit rybám?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 144.136 (?), 17.2.2016 20:14

pes, ak nenosi tretry by nemal pretrhnut dobru foliu. Ja ma na vrchu beton a rybam nevadi. Ale musi byt kvalitne spraveny a preplachnuty dazdovou vodu niekolkokrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.61 (?), 17.2.2016 21:49

Zdravím z vlastní zkošenosti již dnes vím že do pobřežní zony je lepší žádnou geotextilii nepodkládat kačírek, pokud tam hodláte nasadit rostliny.Za tři roky nelze již na mělčinách rosliny zredukovat jak prorostou, musela jsem vše obtížně is textilií vyrvat.Jinak náš labrador je vodník a větší škody naž pomotané lekníny nedělá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Destiny - (1) - 22.22 (?), 19.6.2018 13:27

Používáte jezírko i pro vlastní koupání? Nebo se koupe jen pes? Mám dva flaty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.42 (?), 17.8.2018 9:31

Mé zkušenosti:

- naše nové štěně prohrabalo přes kačírek a geotextílii díru do fólie a jezírko je teď 1/3 vypuštěné.. (už si nepamatuji přesné parametry fólie, ale vím že byla jedna z dražších)

- kořeny rostlin po několika letech neskutečně prorostly do geotextílie, bylo velmi obtížné porost zredukovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 72.176 (?), 20.8.2018 13:45

Pokud už teď víte že takového psa máte, určitě se na to stavebně připravte. Folie protržená od psa, který z a do jezírka obvykle chodí na jednom místě, je jedním z nejčastějších důvodů úniku vody.
Jako minimum použijte geotextlii, možné jsou pak i velkoplošné gumové dalždice (podobné se používají na dětských hřištích jako dopadová plocha). V tom posledním případě pak betonovou mazaninu. Tady se můžete inspirovat u nádrží v zoologických zahradách, které jsou - až na vyjímky - převážně betonové s izolacemi pečlivě ukrytými pod betonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika