Jednoduhý jazierkový filter - domácej výroby



host - 176.14 (?) 
31.3.2013 15:57, zobrazeno: 31342x

Je veľa možností a spôsobov ako filtrovať vodu v jazierku.Na trhu je neskutočné množstvo komerčních produktov, ktoré stoja, ale nemalé peniaze. Rozhodol som sa preto vyrobiť niečo vlastné a vôbec toho neľutujem. Možno by som mohol inšpirovať aj ostatných kutilov.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 166.143 (?), 31.3.2013 19:16

Pěkné yes 7

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tommy872 - (7) - 184.49 (?), 10.5.2013 22:51

Zrovna dnes, když jsem viděl onu zahradní bednu, tak jsem přemýšlel, jak z ní filtr zhotovit.A při hledání zde na foru to vidímyes...Mohl bych Vás poprosit o nějaký podrobnější popis výroby?Děkuji smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.84 (?), 11.5.2013 4:11
Je tu možnost získat podrobný návod na výrobu? Předem děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Markon Heron - (23) - 176.14 (?), 12.5.2013 12:52

Vyzerá to jednoducho, no pri výrobe treba dávať pozor na detaily!!! Všetko treba dopredu naplánovať!!! Bedňu treba prispôsobiť tak, aby spodok bol rovný. Odrezať nožičky a pekne zarovnať (karbobrúskou to ide dobre) treba tiež odrezať z bočných a zadných úchytov, aby nezasahovali do klietky. Klietku pre bedňu tiež prispôsobiť otvorom na vypúšťanie kalu. Prítok a odtok vody je nad klietkou. Pre prítok som ako prechodku použil gumovú redukciu 50x40 a pre odtok som si prechodku vyrobil z odpadovej rúry a zalepil. Dá sa použiť aj zádka na odpady, ktorú treba zprechodniť (falc ponechať) nasunúť do pripraveného otvoru a zalepiť. Pozor na lepidlo! (chvýlu mi trvalo, kým som našiel také čo držalo) Otvory som vyrezával vykružovákmi do vrtačky. Prepážky robiť až keď je bedňa v klietke a sedí presne!!! (najlepšie pomocou šablóny z nejakého plastu) Prepážky tiež zalepiť. Lepidlo som použil (MAMUT GLUE CRYSTAL)

Jednoduchý jezírkový filtr
Jednoduchý jezírkový filtr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.198 (?), 7.7.2014 15:28

Dobrý deň,

máte to perfektné, môžem sa spýtať kde ste kúpili tú debňu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Markon Heron - (23) - 176.14 (?), 7.7.2014 21:57

Mám to z BAUMAXu. Tu je aj podrobnejší rozpis. Musím tam niektoré maličkosti upraviť, niečo pridať, ale hadam pomôže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika