Jakou rybu do jezírka bez krmení?



host - 197.225 (?)
29.9.2016 23:54

Dobrý den, rád bych se zeptal kde by se dali sehnat slunky a jaká je jejich pořizovací cena. Rád bych je vysadil do jezírka, ale nevím kde je sehnat. Předem děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
Tom  - (34) - 53.101 (?), 8.1.2016 21:43

Ano, v tomto se s tajemnem vody ztotožňuji, proto mě taky teď zaujal i ten úhoř. Je to víc než pozoruhodná ryba, jistě by se tu uživila. Dítko by zas rádo nějakou rybu vidělo, pochopitelně, takže to vypadá na ty perlíny.

Plocha je asi 140 m2, pořád nemám ještě zcela dosazeno rostlinami, ale potvrzuji, že kosatec žlutý i v té na živiny chudé vodě v kačírku prosperuje velmi dobře, podobně jako orobinec úkolistý, ačkoli oba jsem vždy tahal ze smrdutého "organojílu" rybníků. Leknín jsi sice vysadil, ale protože nehnojím, má velikost listů dětské dlaně, ale kvete. Ale co pomalu expanduje, je plavín, který jsem si zatáhl ani nevím s čím, navíc ve velmi pozdním létě krásně kvete. Pak nějaké puškvorce, skřípince jezerní, různé ostřice, vrbina a kyprej. Šípatky,  žabníky ani prustka nerostou, nemají živiny. Co se ale krásně rozrůstá je mochna bahenní (zábělník), taky jen z nějakého úlomku. A taky pryskyřník velký, ten se navíc zvládá množit ze semen a semenáčky prosperují klidně ve dvoumetrové hloubce společně s porosty vodních mechů. Prostě jezero., zatím ale bez ryb. I ty vrby už rostou, ale kolem, v půdě, spolu se sítinami. Teď vlastně vidím, že tam těch měkkých kytek, o které bych se mohl bát,  zas tolik nemám.

Pokyd by měl někdo tip na prodejce takových rybek v jižních Čechách, uvítám jej. Našel jsem na webu jen vzdálenější dodavatele (a nechci lovit rybky z rybníků a čekat, co z nich vyroste).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.6 (?), 8.1.2016 22:02

Úhoře mám dva už tři roky.. Již dvakrát mě při vypuštění vody překvapili že nikam neodlezli a zůstali v nádrži... Potěr tam žádný nemám tak jsou asi živí na larvách apod. Nasazoval jsem je když měli cca 30cm, teď mají skoro dvojnásob..

Potravně jim konkuruje momentálně asi 30 sivenů 40+. Už jsem je chtěl pustit do volný vody protože mi jich bylo líto že je siveni určitě utlačujou, ale podvyživeně nevypadali tak jsem je zas po napuštění vrátil zpět. Jinak jsou zarytý furt ve štěrku, párkrát jsem je viděl číhat když jsem vodu při nižším stavu prosvítil v noci baterkou

VW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 8.1.2016 23:25

Tak z jižních Čech a tip kde koupit násadu do jezírka? To je legrační. No, to se přeci zajede k jarnímu výlovu, vezme se barel na ryby (raději i s vodou) a základní tekutá měna (od vody jde chlad) a dojedná se transakce. Podle přání dítka a názoru odborníka se pak naloží a jede se domů. V jižních Čechách býval pro „externí odborníky“ na výlov po výlovu i specifický krajový výraz: čapíci.
A trošku vážněji: nejlépe od někoho „od vody“ vyzjistit, kde se na povodí ryby (druhy), které budete chtít, hojněji vyskytují, aby při výlovu byly. S úhoříkem to budete mít asi těžší. Obyčejně vylézá z bahna až když bahno osychá, ale také se to někdy při výlovu dá. Chce to hustější síťku a delší násadu. Taky boty. Ale to všecko se nechá s chlapy od vody domluvit. Asi takhle nepůjde sehnat jesen, protože se běžně nechová, ale barevného (červeného) mívají v každém „zverimexu“ s rybičkami. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.138 (?), 9.9.2016 21:37

Dobrý den, my máme přírodní jezírko bez filtrace a máme v něm slunky (Leucaspius delineatus) - jsou to naše domácí rybky, dorůstají jen asi 8 cm a rády tvoří taková ta stříbřitá hejna na mělčinách. Mohu je jen doporučit - když v jezírku chvilku stojíme, tak připlavou a "okusují" nám nohy. Ničím nekrmíme, loví hmyz z hladiny a na zimu zůstávají pod ledem. Samičky kladou jikry na svislé stonky rostlin a sameček je pak ťukáním okysličuje. Sehnali jsme je na internetu, přišly ČD poštou, několik jich uhynulo, ale stačí Vám jich pár a po sezoně máte hejno. Linda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.225 (?), 29.9.2016 23:54

Dobrý den, rád bych se zeptal kde by se dali sehnat slunky a jaká je jejich pořizovací cena. Rád bych je vysadil do jezírka, ale nevím kde je sehnat. Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.138 (?), 13.11.2016 8:31

Hledejte na internetu "Slunka obecná – Leucaspius delineatus hlídat dostupnost kč"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika