Ćím dezinfikovat rybníček



host - 125.16 (?)
29.7.2015 14:43

Dobrý den všem rybníčkářům, nám poradili obyčejnou sůl, prý to najdu na netu jak ji použít, ale nemohu nic najít. Máte se solí někdo zkušenost?

máme rybníček na zahradě, cca 70 kubíků, v něm asi 80 pstruhů, několik malých kaprů a 6 amurů.Voda má stáý přítok a provzdušňujeme fontánou. Zatím vše OK, ale jedná se mi o prevenci. DíkyÁlena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

ferdinandek - (8) - 253.227 (?), 13.5.2010 11:14, zobrazeno: 10408x

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu. Jedná se o to, že nevím, čím bych měl dezinfikovat rybníček asi 300 kubíků.

Věc se má tak, že momentálně v něm jsou tříletí kapři a ti umírají, tak jeden denně. Mají na sobě trochu plísně i ti co už dodělávají u břehu, tak si myslím, že by dezinfekce mohla tento problém vyřešit.

Jedná se o to, že nevím jaký prostředek použít, abych těm rybám neublížil. Bez problémů jsem dřív používal chloramin B, který už se ale nedělá a je jen chloramin T, ale to mi paní v drogerii řekla, že je technický, ale zase na internetu jsem se dočetl, že by to nemuselo rybám vadit, ale nechci riskovat.

Jelikož už jsem zažil situaci před pár lety, kdy do rybníku příbuzný nalil dezinfekci do jezírek (to tam ale byly pstruzi a siveni) a ty asi do pěti minut byly všichni mrtvý (kaprům to nic neudělalo). Takže bych potřeboval opravdu něco neškodného i když v současné době tam jsou jen kapři a ploťky. A pstruzi a siveni už jsou na jiném místě.

Ještě jsem také sypal hypermangan do vody, to jim taky neublížilo, ale ani nevím jestli to mělo nějaký vliv na tu vodu. Známý mi říkal, že když to sypal na kapry s plísní, tak že jim časem zmizela.

Nemáte prosím nějakou radu z praxe, která by pomohla a zároveň neublížila rybám.

Jinak do rybníka je dostatečný přísun vody, je u lesa ale slunko tam docela svítí a kapři už tam žijí spoustu let, i když nemají takové přírůstky jako kdyby byl rybníček na uplném prostranství, kde by pořád svítilo slunko.

Za jakoukoli radu děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.33 (?), 17.5.2010 8:59

A co zkusit malach.zeleň? Ta by rybám taky neměla ublížit. Já ji nakonec použila, když jsem měla plíseň na mladých rybkách, některé tedy nevydržely, ale u dalších nakonec zmizela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ferdinandek - (8) - 253.227 (?), 18.5.2010 11:32

Nevím co to je za zkratku malach. Mohla byste to prosím napsat celé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 231.226 (?), 18.5.2010 12:21

je to malachitová zeleń, v akvaristických predajnach bežný prostriedok...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.16 (?), 29.7.2015 14:43

Dobrý den všem rybníčkářům, nám poradili obyčejnou sůl, prý to najdu na netu jak ji použít, ale nemohu nic najít. Máte se solí někdo zkušenost?

máme rybníček na zahradě, cca 70 kubíků, v něm asi 80 pstruhů, několik malých kaprů a 6 amurů.Voda má stáý přítok a provzdušňujeme fontánou. Zatím vše OK, ale jedná se mi o prevenci. DíkyÁlena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.96 (?), 29.7.2015 17:00

V akváriu se používá 5g/10 litrů vody.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.16 (?), 30.7.2015 12:06

smiley Díky, a funguje to, jo? Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.96 (?), 30.7.2015 12:49

V akváriu ano, funguje to jako prevence, s jezírkem jsem to nezkoušela.        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.226 (?), 30.7.2015 16:45

skuste si vygooglit su texty akvaristov aj jazierkarov, ktori pouzivaju manganistan draselny. Samozrejme pozor na predavkovanie. Cital som dlhy text na tuto temu, ale zdroj si nepamatam. Bezne sa vraj takto dezinfikuju akvaristicke rastliny predtym, ako sa daju do akvarka, aby sa nesirili choroby z predajne. Liecia sa niektore choroby ryb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika