Golem S



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 105.26 (?) 
5.4.2012 22:18, zobrazeno: 27545x

Zdravim.mate jeste nekdo zkusenosti s bakteriemi Golem S jak se to tady resilo v diskuzi o alge Away.pouzil jste je nekdo jako startovaci bakterie?co si myslite o pouziti techto bakterii.dekuji za nazory

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 232.98 (?), 6.4.2012 0:42

Zdravím, v loňském roce jsem je zakoupil, používám, voda super. Ale jak je to velká zásluha bakterií to opravdu nevím.

Letos jsem je dal do filtrace při spuštění. Stále je ale zima, sem tam i minus pár stupňů, řasa se zatím netvoří, zda je to zimou nebo to dělají bakterie, těžko soudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.26 (?), 6.4.2012 20:41

ja se prave taky chystam je vyzkouset, ale jeste je zima voda ma porad jen kolem 7 stupnu tak cekam az bude mit alespon nad 10.filtr bezi uz 14 dni.a mate tam rybi osadku?zadne komplikace nebyly?dekuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.98 (?), 6.4.2012 21:12

mám tam 13 rybek - 1 x koi, 2 x jeseter a zbytek karásci, jelec jesen,... Vše v pohodě, za celý minulý rok jsem nepozoroval nic neobvyklého.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.170 (?), 7.4.2012 19:05

Dobrý den. Bakterie Golem S 1kg jsem na zkoušku použil před 2-3 roky na rybnících s větším nebo velkým množstvím organického kalu. Zajímalo mě odstranění org. hmoty. Použil jsem je jednorázově v létě. Po 2-3 týdnech se ze dna uvolňoval více plyn. Uvolňoval se celé léto a zdálo se mi, že uvolňování plynu je větší, než v předchozích letech. Org. hmota ubyla, ale celkový úbytek nebyl nijak mimořádný. Nevím, jestli se na něm tyto bakterie podílely. Kvalita vody byla dobrá. Ryby (kapr, amur, tolstolobik, plotice, štika) se v místech, kde jsem bakterie nalil a víc plynovaly, chovaly normálně, zdravotní problémy ryb nebyly. Někde jsem četl, že tyto bakterie by měli produkovat CO2.
Měly by však existovat i bakterie chladnomilné (psychrotrofní, psychrofilní), snad ze skupiny tvořících CH4, vybrané přímo k odstraňování org. sedimentu z vodních nádrží (odbahňování). Proto bych se chtěl zeptat, zda se s těmito někdo setkal a mohl by poskytnout nějakou informaci. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.26 (?), 7.4.2012 19:36

Dekuji za odpoved.taky by me zajimaly dalsi informace nebo zkusenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.250 (?), 11.5.2012 12:43

...tak považuji za povinnost podělit se zkušeností s našim jezírkem jelikož jsem většinu informací čerpal z tohoto diskuzního serveru.

Jezírko jsme vybudovali před dvěma lety, použil jsem EPDM folii a jelikož jsme vždy měli bazén, mělo mít i opravdu malou koupací zonu s vestavěnými stěnami ze ztraceného bednění, objem jezírka je asi 8-9 m3. Velkou neznámou byl výběr filtrace, což se později ukázalo jako velmi jednoduché. Pán který mi dodával komponenty jako čerpadlo, folii a pp textilii mi doporučil místo filtrace pouze filtrování skrz tuto pp textílii s informací, že drahé filtrace je pouze komerční záležitost a tahání peněz z kapes zákazníka - musím potvrdit že měl pravdu a děkuji mu.

Nyní se dostávám teprve k tématu tohoto vlákna, už od předloňska používám Golem S a zatím velká spokojenost, pouze letos to nějak déle s ideálním vyčištěním jezírka trvá. Čekal jsem až bude mít teplota vody nad 10° a pak jsem aplikoval "golema", ale bez zjevného účinku, přisuzuji to skutečnosti, že jsem zbytek balení nechal přemrznout v garáži. Po aplikaci z nového balení je voda již po 3 dnech znatelně čistější. Ještě uvažuji o zakoupení UV lampy kterou budu využívat na mezidobí mezi spuštěním filtrace a použitím bakterií, ty mrchy řasy rostou snad i v zimě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.164 (?), 11.5.2012 15:43

Nechci vás strašit, ale první rok či dva funguje snad všechno. Ať už kamarádovo jezírko s pěti kubíkama vody a spoustou ryb nebo moje se 100 m3, koupací s rostlinama. První dva roky voda jako křišťál, loni a letos už jen vybírám řasu a kačírek má rozhodně k původní barvě daleko :(. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.128 (?), 7.7.2012 14:23

dobrý den zajímalo by mně jak vám funguje jezírkopři používání golema S ted v létě když je každý den nad 30 stupnů mně to totiž pěkně zezelenalo tak uvažuji že bych použil golema S díky za odpovědi. Olda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.168 (?), 4.8.2015 23:25

Dobry den Golem s jsem pouzil troje baleni na 100 kubiku vody v jezirku kde nejsou ryby. Voda se stala absolutne cirou, popisu aplikaci. Do vypnute filtrace 4 sekce jsem nalil Golem s. Pozor, nalival jsem pres hadici s trichtyrem tak abych dostal golema dospod filtrace kde jsem predpokladal kal. Naposled jsem cistil filtraci pred mesicem. Asi hodinu jsem nepoustel cerpadlo pokud se golem s neusadil dole a pak jsem zapnul cerpadlo. Po trech dnech se z 50% pruzracnosti stala 100% pruhlednost vody. Skusim pridat fotky pred a po. Drzim vsem palce a dekuji jerymu za inspiraci. Palo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika