folie jezirka a hrzyec



host - 207.2 (?) 
10.9.2007 19:55, zobrazeno: 9356x
Ma prosim nekdo zkusenost, jak dopadne PVC folie 1mm kdyz se do ni pusti hrzyec, kterych mam bohuzel na zahrade dost?
Rekli mi, ze do rovne napnute steny kousat nemuze. No, nevim.

Dekuji za vase nazory

Jindra
jindrich8@volny.cz
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 105.97 (?), 15.10.2007 20:52

Kousat může jen tam co je začátek folie...tedy od vrchu za zámkem (teda pokud jste jej kopal)...

Pokud nevěříte,  že nemůže prokousnout napnutou folii, zkuste si doma napnout kus folie do třeba starého okenního rámu (ale opravdu napnout)...a pak ji zkuste prokousnout...

Jestli se vám to podaří, tak gratuluji...jo...ještě jedna věc...tu folii v okenním rámu nikdy nenapnete tak jako tlak vody ve vašem jezírku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 207.92 (?), 16.10.2007 20:47

Nesouhlasím s předchozím příspěvkem. Hryzec (a další hlodavci) má opravdu ostré hlodáky a myslím si, že je schopen fólii prokousnout, kde se mu zalíbí. Navíc, pokud se dostane k fólii, bude to zespodu a tlak vody bude fólii tlačit do jím vyhrabané nory, kteréu se k fólii prohrabal. Fólie se tak vyboulí a tím spíš si do ní může hlodnout (jako třeba Vy do jablka). Otázkou je - když by se dostatečně prohlodal - jestli ho voda, která mu bude téci do nory vyplaví, utopí anebo jestli se s tím hryzec vyrovná, jestli stačí utéci...

Potom to ovšem už není problém hryzcův ale Váš: co s prokousanou fólií, jak ji slepit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.208 (?), 16.10.2007 21:28

Podle mého názoru je hloupost, aby se hryzec pouštěl do fólie, když má všude kolem dostatek zeleného žrádélka. A pokud by se to i stalo, tak existuje lepicí sada pro bazénové fólie, se kterou se dá lepit i pod vodou.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.97 (?), 19.10.2007 21:59

Nevím... nepřijde mi, že by se folie přiliš vyboulila i pokud pod ní vyhrabe hryzec noru... vzhledem k použití folie 1 mm tlusté (jak je myslím psáno výše) se mi to prostě nezdá pravděbodobné...
Přesto, ale uznávám, že je možné, že pravdu nemám :-)

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.10.2007 10:14
Fólii v rámu neprokousnete, ale jen proto, že nemáte hlodáky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.34 (?), 15.4.2014 21:48
Zkušenost bohužel mám, jezírko budeme zasypávat. Nějakých 5 let fungovalo dobře, ale loni se otrávila kočka, objevil se hryzec a pátý den mě přestalo bavit lepit vždy novou díru. Vždy na urovni hladiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika