Filtrace z plastového sudu



host - 91.178 (?)
8.6.2016 17:57

Vytvořte biotop. Nefiltrovat, neprovzdušovat,žádná chemie.Vyvážený počet ryb a rostlin.Minimálně přikrmovat nejlépe živým krmivem.Takto jsem měl řadu let rybníček tak 5X10m. Teď už mám jen mini ale funguje stejně.Jan rybky vidím jen na jaře a před zimou. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 114.253 (?), 22.5.2016 9:10, zobrazeno: 6225x

Dobrý den. Prosím o radu všechny znalce techniky zahradních jezírek. Jsem moc vděčná za příspěvky uvedené v tématech, přečetla jsem je snad všechny, až jsem z toho pomotaná. Nemůžu se rozhodnout, jak vyřešit problém v mém jezírku.Mám jezízko 8 m3, voda zelenohnědá. Čerpadlo 3600 l /h, vodu žene do doma dělané filtace80l s přepážkama, protékající vertikálně, kartáče, husí krky, biomolitan, zeolit.Domnívám se, že je vše poddimenzováno.Voda z městského vodovodu, doplňována dešťovou.Dále v jezírku asi 20 ks kosatce žlutého zasazeného v bedýnkách tak že kořeny prorůstají přímo do vody, aby braly živiny. Dále 8 ks leknínů a mokřadní rostliny.Jezírko provzdušňuji.Ráda bych věděla Vaše názory, zdali si pořídit čerpadlo i s napojením na skimer 10 000 l/h a plastový sud 300 l naplněný biomolitanem nebo husími krky a vzduchovat je, nebo je to stále málo?Když se jedná o bio filtraci, nebude čerpadlo moc silné? Objednala jsem biohumin, řasožrouta a bakterie.Moc děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.101 (?), 22.5.2016 14:11

Dobrý den, dovolím si poradit z vlastní zkušenosti. Klasická rada zní, že filtrace není nikdy dost velká, to vám asi všichni potvrdí. Osum kubíků není zase tak hodně, vaše čerpadlo to protočí zhruba za dvě hodiny, to není nejhorší. Já mám asi 24 kubíků, potůček asi 4 metry, filtraci ne úplně nejmenší, čerpadlo 8000l/h a stejně jsem měl problémy. Letos jsem si pořídil UVC lampu a musím říct, že teď je to teprve jezírko. Největší hloubka je 170 cm a vidím na dno. Samozřejmě sezona teprve začíná a Slunce udělá své.  Také jsem měl ze zoufalství zkušební období bakterií a jiných bio, ale bez viditelného dlouhodobého úspěchu. Troufnu si říct, že bez UVC to prostě nejde.

Zdravím Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.178 (?), 8.6.2016 17:57

Vytvořte biotop. Nefiltrovat, neprovzdušovat,žádná chemie.Vyvážený počet ryb a rostlin.Minimálně přikrmovat nejlépe živým krmivem.Takto jsem měl řadu let rybníček tak 5X10m. Teď už mám jen mini ale funguje stejně.Jan rybky vidím jen na jaře a před zimou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika