Envipond



Stránky: 1,  2,  3   
host - 170.55 (?) 
23.7.2012 20:33, zobrazeno: 17101x

Ahoj mate nekdo zkusenosti z pripravkem Envipond od firmy agrobio?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
cesnak - (45) - 234.42 (?), 30.8.2012 15:18

ahoj

také jsem přemýšlel že bych ho koupil

a hledal zde zkušenosti...

je tu zaregistrovaný i její výrobce...

ale na jeho stránkách (bioexpert) jsem se dočetl-

"Přípravek je určen k zamezení tvorby řas a projasňuje vodu."

proto jsem o tom začal přemýšlet..

ale na stránkách bakterie-enzymy je návod "trochu jiný.. "-

"Je vynikající k nastartování jezírka a biologických filtrací"

myslel jsem že startovací bakterie jsou na nastartování jezírka (a funkčnosti filtru..) a bakterie na ničení řas jsou přímo na ničení řas..

tudíž že jsou to dvě rozdílné bakterie (a tím i výrobky..)

to už tam můžu lít normál startovací bakterie..(tripond, bacto-gel)

Ale u nich není nic psáno že jsou na likvidaci řas.(spíš že se mají použít po přípravcích na likvidaci řas...)

to zas jde jen o klamání lidí?

nebo je mají speciální...

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.12 (?), 2.9.2012 22:22
Bakterie které likvidují řasy? Které myslíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.68 (?), 3.9.2012 10:17

No u bakterek je celkem placebo exekt jelikoz do kazdeho jezera se dostanou prirozenou cestou a nejsou to zadne zazraky. Jinak proti rase neexistuje zadna bakterie ani enyzm. proste neexistuje. Nekteré firmy dle mych skusenosti a porovnani prodávají snad jen zeolyt nez spor :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.238 (?), 3.9.2012 10:30

Bakterie su prirodzenym konkurentom riasam. Ak ich date do jazierka premnozene, pripadne nejake zivotaschopne kmene, moze to riadne zamavat s riasou. Je to nieco ako pozivanie biokultury pre upravu crevnej flory. Ci existuju bakterie ktore priamo zabijaju riasy to by mohol vediet specializovany biolog. Logicky, ak existuju bakterie, ktore napadaju vyssie organizmy, preco by nemohli byt aj nejake na riasy. Na druhej strane je otazne, ake bakterie predavaju firmy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.68 (?), 3.9.2012 12:59

Ano bakterie mohou konkurovat rasam, ale ony rasy rostou i s minimálním mnozstvím fosforu a vetsina bakterek se orentuje na zdroj energoie a zivn rozkladem organsikych látek potažmo soli dusicnanu, patogent naq řasy opravdu není co vím tak existuje bakterie ktrea je patogen chaluh a primo je likviduje produkci enzymů ničící porosty... ale u sladkovodnich ras tomu tak neni, rasy jsou jednoduchy stary velmi prispusobivi organismus a v jezirku jich jsou prehrsle druhu, a dokazou se prispůsobit jak prostredi tak algicidum... opravdu neexistuje bakterie likvidujici rasu, jedine co je tak jeden druh sinice muze produkovat látky ktere omezi vyskyt ostatních tzn ze budete mit maximalen jednodruhovou zeleneou vodu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.42 (?), 3.9.2012 13:17

takže jsou to stejné bakterie jako stratovací..

určitě by se rozmnožily samy

možná není od věci na jaře jim pomoct..(do filtru)

doproručovali mě přidávat je do jezírka co týden..

dal jsme jen jednou na jaře a voda je krásně průhledná až na dno..(1,6m)

jen mě bylo divné že mají bakterie které žerou řasu(tu tam mám na kamenech..)

proto jsme se ptal jestli takové vůbec jsou..

to je pak asi nejrozumější tam dát algae away i když jak tu někdo psal je to zinečná běloba..a

ale asi jsou to podvodníci všichni (když bakterie co žere řasu neexistuje..)

jěště jsem někde četl o spec dafniích které čistí řasu..

že je to nejlevnější forma čistění od řas a sinic, ale cena byla od 3000kč (min množství) takže taky nic levného...

cesnak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 241.27 (?), 3.9.2012 21:44

Dobrý večer, tyto bakterie pouzivam jiz tretim rokem a voda je cely rok cista (viditelnost az na dno - 1m), aplikuji je vzdy z jara po otepleni vody nad deset stupnu cast do filtru, cast do jezirka. Pri stejnem filtru a neaplikaci techto bakterii byla viditelnost znatelne horsi, proto to prikladam temto bakteriim. Rozhodla cena tak sem to chtel zkusit a jsem spokojen. S pozdravem Pavel Slany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 3.9.2012 23:04

mě nejde o viditelnost, vodu mám krásně průhlednou..

ale o řasy na kamenech atd..

máte jezírko uplně bez řas..??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.227 (?), 3.9.2012 23:19

K těm "specielním" dafniím. Jako akvarista dafnie chovám přes sezonu v 1000 L kontajnerech pod balkonem a průběžně je zkrmuji akvarijním rybám. Dopoledne na ně svítí slunce a odpoledne od cca 14 hod jsou již ve stínu. Mají schopnost čistit vodu, a nádrže kde je mám mají čistší vodu a nezarůstají tak rychle řasou jako nádrže bez dafnií. Ale dát 3000 Kč za nějaké 2či 3 L vody s dafnií může dát snad jen blázen i kdyby byli ze zlata. Řekněte si nějakému akvaristovi ve vašem okolí a on vám je nachytá na nějaké ověřené lokalitě. Ale dovoluji si upozornit že to není bez rizika z hlediska možnosti zavlečení nějakých parazitů do jezírka (pijavice, kapřivec a jiné)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika