Čištění UV lampy



Pavel Sk - (8) - 153.120 (?) 
16.10.2016 20:58, zobrazeno: 4932x
Chtěl bych zeptat na zkušenosti s čištěním UV lamp. Mám v jezírku poměrně tvrdou vodu a po rozebrání lampy po sezoně byl skleněný válec úplně pokryt vodním kamenem a tudíž asi značně neprůhledný. Za použití 8% octa jsem to dostal dolů. Mám UV lampu 110 W Wiltech a ta má uvnitř ještě zrcadlo z nerezového plechu, které se mi zatím nepodařilo demontovat a to je samozřejmě také zaneseno vodním kamenem. Nyní přemýšlím jak ho vyčistit - je dlouhé 110 cm a průměr 8 cm. Asi to vycpu hadrama napuštěnýma octem a pak nějak vydrhnu. Rád uvítám rady týkající se čištění UV lampy. Ještě nechápu k čemu jsou u této lampy velké permanentní magnety umístěné po obvodu za přítokem a před odtokem. Myslel jsem, že kvůli odstranění tvrdosti vody, ale toto nefunguje i když je pravda, že denně v létě připouštím čerstvou vodu aby fungoval přepad.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 114.253 (?), 16.10.2016 22:03

Pokud to půjde octem, tak ocet, já čistil zašlou nerez termosku tabletou do myčky a teplou vodou, ale nezavírat-napění a tlakuje.Je riziko, jestli je to nekvalitní nerez, že začne p tabletě reznout. K těm magnetům, magneticky upravená voda je lepší, používá se k ztalévání květin, jsou odolnější a lépe rostou, k odbourání těžkých kovů a kdo ví co ještě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 17.10.2016 7:55

Magnety nic neodbourávají. Jejich působením se mění fyzikální vlastnosti minerálů. Konkrétně "vodní kámen" by se pak neměl tolik usazovat (dle výrobců by se neměl usazovat vůbec) na povrchu součástek.

Mám v jezírku také tvrdou vodu, ale k čištění stačí jen skleněnou trubici otřít hadrem. Je toho tak málo, že čistím jen ob rok při výměně výbojky. Pokud se to tedy zanáší více, tak nezbude, než čistit častěji. Lze použít změkčovač vody, ale záleží na množství doplňované vody, zda by to mělo smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.68 (?), 17.10.2016 10:13

Ano je pravda, ze magneticky upravena voda prospiva lepe všemu živému rostliny lepe rostou a i v jezírku, ja používam magnetické pole Země, je to celkem levné. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.210 (?), 17.10.2016 13:37

Dajte si pozor!!! Co je levne to sa kazi.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika