Chemie do jezírka



Stránky: 1,  2   
Kelys - (5) - 6.97 (?) 
14.9.2015 20:45, zobrazeno: 5927x

Pro čištění jezírka se používá mimo jiné i přípravek který ve styku s vodou uvolňuje kyslík a ten nazvedne nečistoty na dně, které vyplavou na hladinu. Oficiálně prodávané přípravky jsou nekřesťansky drahé (1 kg cca 300,-Kč).

Složení přípravku je Peroxihydrant uhličitanu sodného (2Na2CO3.3H2O2). Prý se tomu říká i stabilizovaná soda. Nevěděl by někdo kde se dá sehnat ve velkobchodním balení za nižžší cenu. Na internetu to nemohu nalézt.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 15.9.2015 1:07

Tak zadejte do vyhledavače "Pertilex 5 kg pytel".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.9.2015 9:07

Jen taková úvaha - opravdu myslíte že se Vaše jezírko bez podobné věci neobejde? A sháníte rovnou 5-ti kilové balení? Mluvíme pořád o živém jezírku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 15.9.2015 9:47

Souhlasím s panem Hrkalem, že alternativa s vzduchováním a UV lampou v okruhu filtrace je častěji voleným řešením, protože je blíže principu živého jezírka. Ale tazatel se neptal na levnější alternativy k té chemii.

Jen by mne zajímalo, co se stane se sodnými ionty poté co se zbytek přípravku "odvětrá". Já bych se toho nárůstu sodíku v jezírkové vodě docela obával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kelys - (5) - 114.231 (?), 15.9.2015 10:47

S UV lampou nemám dobré zkušenosti. Používal jsem ji několik let a letos na jaře se mi rozbila. Voda v jezírku má úplně stejnou kvalitu bez ní jako s ní. Pořád je stejně zelená s různou průhledností. Jediné co působí je intenzivní vzduchování o kterém vážně uvažuji. Zatím mám tři vodotrysky a trvalou cirkulaci vody přes filtr. S každým přidaným vodotryskem se kvalita vody zlepšila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 15.9.2015 11:42

Vodotrysky nejsou vzduchování. Vzduch potřebujete dostat do nejhlubšího místa jezírka a tam mít "kámen", který vytváří co nejjemnější bublinky. Podle Vašich vodotrysků soudím, že ani UV lampa nebyla instalována tak, aby byla účinná nejen jako baktericid, ale i jako prostředek vytvářející ozón z kyslíku rozpuštěného ve vodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kelys - (5) - 114.231 (?), 15.9.2015 13:34

UV lampu jsem měl instalovanou za čerpadlem, za filtrem. Mam filtr do kterého teče voda samospádem a ponorným čerpadlem ve filtru jsem ji čerpal přes UV lampu zpět do jezírka. UV lampa prý má být před filtrem, což zatím není technicky možné.  Můžete mi poradit konkrétní typ vzduchovacího kompresoru pro jezírko o velikosti cca 30 m3 a má se jedna větev vzduchu pustit přímo do filtru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kelys - (5) - 114.231 (?), 15.9.2015 10:34

Ano jedná se o živé jezírko. Tento přípravek jsem několikrát použil od "Vodnáře" a jezírko se částečně vyčistilo. Na povrch vyplavala spousta špíny, kterou jsem stahnul přes skimer mimo filtr. V jezírku mám cca 15 ti leté Koi kapry + spoustu červených karasů a žádný problém. Chápu to jako laik asi tak, že po vhození do vody dojde k uvolnění kyslíku, který vynese nečistity ze dna a kyslík ve vodě by neměl škodit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 15.9.2015 10:46

Problémem může být sodík...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 101.224 (?), 15.9.2015 11:48

ja radsej spinu vysajem vysavacom, ako ju dvihat pomocou chemie. Je pravda, vysavac je drahsia investicia, ako poroxouhlicitan. Ale urcite vycisti dno dokonalejsie, ako peroxidy. Ked mam priehladnu vodu s vlaknitou riasou, cistim tak, ze vraciam prefiltrovanu vodu do jazierka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika