Čerpadlo shazuje chránič, ale ne okamžitě



morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 154.200 (?) 
4.6.2016 16:58, zobrazeno: 4555x

Dobrý den,

mám v jezírku čerpadlo Jebao 10000 a až do loňského podzimu s ním nebyl žádný problém. Když jsem jej však letos chtěl znovu spustit, ukázalo se, že shazuje proudový chránič. Ne však okamžitě, nýbrž zhruba po 10 sekundách chodu. Nemáte někdo tušení, čím to může být? Nebudu pochopitelně riskovat žádné pokusy o opravu a koupím čerpadlo nové, ale stejně mi vrtá hlavou, v čem může být problém, že se to projeví až takhle se zpožděním. Kdyby vybavovalo okamžitě, tak je to jasné, ale tohle je mi trochu záhadou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Pslany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 226.87 (?), 6.6.2016 10:24

Dobrý den,
pokud neni vadny chranic (vyzkousite pripojenim jineho spotrebice), tak Vam cerpadlo pravdepodobne probiji. Predpokladam, ze je zalite a tudiz oprava je nemozna.
S pozdravem Pavel Slany

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 6.6.2016 11:11

Zkontrolujte přívodní vodič, velmi pečlivě. Podle popisu - pokud tam bude poškození - bude velmi malé. Když nic nenajdete, zkontorlujte si rozvaděč kam to zapojujete - může to být třba vlhká pavučina uvnitř... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.142 (?), 21.6.2016 21:54

měla jsem to stejné, čerpadlo se zalito bouřkou a lijákem, a je opraveno za 1200,- a jede jako nové, jen ho musíte odmontovat a odvézt do opravny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
monoera - (9) - 86.49 (?), 14.6.2016 6:27

Radím do ničeho nehrabat, ale raději zkuste poprosit nějakého souseda ELEKTRIKÁŘE s měřákem ať Vám celý přístroj řádně proměří, včetně toho proudového chráníče. 

Závada může být banální s lehkou opravou(pro znalého), myslím že hned kupovat nové čerpadlo je zbytečné.

Jak dlouhou máte přívodní šňůru??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 14.6.2016 21:48

S největší pravděpodobností to bude přívodní vodič.  Alespoň u nás na servisu tomu tak bývá. Kabel prohlédněte, pokud to místo bude hned někde u motoru, zapojte ho na sucho a nebo vyhoďte do e-domku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika