Blednoucí koi



Stránky: 1,  2   
host - 6.36 (?) 
12.5.2015 7:34, zobrazeno: 10977x

Zdravím všechny. prosím o radu. jsem začátečníkem v chovu jezírkových ryb. asi před měsícem mi začal pomalu ale jistě blednout jeden koi. byl krásně oranžový ogon a nyní je z něho jen vybledlé torzo. barva je velmi proměnlivá, nevypadá to jako vředy ani snad žádní parazité, má různě zbarvené skvrny nejčastěji mléčné. občas je u něj vidět dlouhý mléčný výkal co nechce odpadnout, když jsem jeden takový odlovil byl na tolik pevný, že šel jen obtížně roztrhnout.na fólii je vidět zase spousta bílého měkkého trusu.koi je stále velmi vitální, velmi dobře přijímá potravu, nemá stažené ploutva ani nelapá po dechu.žádná nemoc z literatury mi na to jakoby nepasuje... snad smíšená infekce nebo střevní bičíkovci by snad podle symptomu???ani otírat se o něco jsem ho neviděl. nevěděl by někdo?

 děkuji za reakce.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 12.5.2015 7:42

a čím krmíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.36 (?), 12.5.2015 7:49

krmim sera koi royal, sera pond color stick, vitakraft universal, a od jara přidávám rybafit od vodnáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 12.5.2015 8:54

jak dlouho toho Koi máte? je nově koupený nebo už letitý obyvatel? Chtělo by to dodávat i trochu vitamínů. Na krmivo od Sera bych se vybodnul, je to akorát drahý šmejd.
Dále jedná se o Koi Japonského nebo Českého původu? Koi z japonska občas vyblednou, je to způsobeno jiným složením vody a dalšími faktory, které se musí upravit pokuď chcete barvu zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.36 (?), 12.5.2015 11:32

koi je český, mám ho rok... jeho stáří jsou dva roky.vitamíny dávám od vodnáře, rybafit?typl bych, že nemocný bude, taková fakt nezdravá barva, no fuj.pro jedno koi bych až tak neplakal ale letos jsem investoval už i do "značkových" a to mi bude líto. pokusím se dodat foto..snad to odhalíme při detailu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.68 (?), 12.5.2015 12:33

pokud ostatni ryby které jsou minimálně stejnou dobu v jezírku a jsou fajn tak to asi krmením nebude... bohužel může jít i o fyziologickou poruchu zazivani ci strebavani uřcitých slozek z potravy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.36 (?), 12.5.2015 15:17

tak právě se mi kapříka podařilo odlovit a prohlédnout. v jezírku to vypadá hůř než to ve skutečnosti je, žádné boláky, nic takového prostě ty šupnky stratily jen na určitých místech jakoby lesk a po prohlídce bych ho prohlásil jen jakoby za vybledlého, nenašel jsem na něm fakt nic jinak divného. foto přikládám.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 12.5.2015 16:37

Podle foto to nevypadá na žádný problém. Z mých zkušeností to vypadá na běžný problém takto mladých koi a to barevná nestálost, úplně běžný jev. Moje showa která má velké růstové předpoklady byla na prvním roce zbarvením showa, těd na druhém roce a po přírůstku asi 20cm vypadá víc jako pobledlé shiro utsuri. Ale tato barevná nestálost se postupně srovná po 3. roce kdy ryba přestaně vydatně narůstat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.36 (?), 14.5.2015 10:51

Chtěl jsem se zeptat především pana Martina K. ale i ostatních čím krmíte tedy... co se vám zdá jako kvalitní především pro koi? chtěl bych jim nabídnout něco kvalitního... dobrého pro ně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 14.5.2015 15:50

No osobně krmím krmivy od Japonské firmy JPD, ale samozřejmě existují i česká krmiva, která jsou složením velmi podobná těmto prémiovým. Hledejte u dobrých prodejců Koi. Nevím z jakého jste kraje, ale dobrá "česká" krmiva mají buď v Pardubicích a nebo v Čeperce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika