Biotec 18 screenmatic



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 228.150 (?) 
14.11.2014 19:50, zobrazeno: 47963x
dobry den zvazuji nakup tohoto filtru tak bych chtel poprosit o vase rady a zkusenosti, jezirko ma 15 kubiku a mam 13 koi, dekuji predem
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 130.20 (?), 15.11.2014 9:41

Pěkná hračka, na větší akvárium dobrý. Pokud chcete opravdovou filtraci k jezírku tak si pročtěte zdejší fórum, řešilo se to tady už několikrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.197 (?), 15.11.2014 10:11

Není to špatný filtr (začínal jsem s menším z této řady), ale nakonec jsem ho prodal a pořídil štěrbinový filtr a nádobu s nařezanými husími krky. A po roce provozu mohu říct, že jsem udělal dobře. Za cenu Screenmaticu budete mít výkonnější sestavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.20 (?), 15.11.2014 13:21
Na rozdíl od různých "hobymarketových" hraček tento skutečně funguje. Ale určitě nepostačuje na jezírko 15m3 s koi. Tak možná na 3-5m3... A cena je fakt úlet! Kupte uv lampu, šterbinový filtr a nechte si svařit nádobu na filtrační média. A máte skutečně funkční filtraci... Jak už tu bylo uvedeno. Pročtěte si zdejší diskuse. A pokud nevíte co s penězi, tak Vám poradím kam poslat - pošlu Vám číslo mého účtu :-):-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.136 (?), 16.11.2014 14:45

diky vsem, penize prave jsou problemsmileybudu hledat dal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.197 (?), 16.11.2014 19:08

Hledejte. Ale také přemýšlejte.

Pokud máte jezírko 15m3 s koi, je to tak musíte filtraci tomuto jezírku přizpůsobit. Jinak to budete jako já za pár let předělávat.

Variant je hodně. Následující části uvádím jako NEZBYTNÉ MINIMUM.

- V každém případě budete potřebovat UV lampu (jako minimum bych navrhl 36W). Počítejte cca od 3 tis. Kč.
 

- Dále musíte mít něco, čím nejprve z vody odstraníte hrubší nečistoty, aby nezanesly filtrační médium. Tady jsou dvě cenově dostupné možnosti - štěrbinový filtr nebo vortex. Mě byl doporučen štěrbiňák a nelituji. Počítejte cenu od cca 10 tis. Kč
 

- A pak potřebujete nádobu, kde budete vodu čistit "biologicky" - filtrovat ji přes filtrační médium. Počítejte s tím, že by objem filtrace měl být cca 5-10% objemu jezírka. Takže na jezírko 15m3 bych to viděl na nádobu s filtračními médii o objemu cca 1m3. Tohle jsme tady v diskusi řešili ve vláknu "Filtrace Tripond x Tripond eco". Cenově skutečně vyjde nejlíp díra v zemi vyložená fólií (stálo to trochu práce a pár korun člověku, který fólii svařil). Takže počítejte tak cca 1000-2000 na materiál. Druhá varianta je nechat svařit nádobu z platu na míru. Bude to ale dražší. Nebo použit nějaké plastové sudy. Pro ty ale musíte mít místo, aby bylo je kde schovat.
 

- A nakonec potřebujete filtrační médium. A opět je fůra variant. Celkem levně vyjdou nařezané zbytky filtr. molitanu. Ale při objemu cca 1m3 bude problém je vyprat. Mě poradili husí krky průměru cca 16mm. Pokud se pro ně rozhodnete, tak je rozhodně nekupujte někde v elektropotřebách. Asi nejlevněji vychází v jednom nejmenovaném hobymarketu - 2,16Kč/1m. Budete jich potřebovat odhadem 2-2,5km. Takže celkem Vás to vyjde na cca 4.5tis. Kč. Já je krájel, pak jsem zjistil, že nejlepší je stříhání zahradnickými nůžkami (na délku cca 1-2cm), Toto je na celém budování filtrace to nejpracnější, ale dá se to přežít.
 

Pokud tedy správně počítám, tak pro 15m3 jezírko počítejte s částkou na filtraci cca 19-20tis. Kč. Zadarmo to není, ale budete mít jistotu, že své jezírko kvalitně "ufiltrujete". Pokud byste kupoval nějakou hotovou filtraci, buď bude nepoužitelně malá (nevěřte prodejcům), nebo za ní dáte výrazně více.
 

Ještě k velikosti jezírka. Pokud ho máte hotové, tak jen konstatování - těch 15m3 ve tak akorát pro několik KOI. Pokud jej teprve budete kopat, tak se nesnažte z ekonomických důvodů objem moc zmenšovat. Akorát byste si přidělal do budoucna problémy. A v nejhlubším místě vybudujte v jezírku hloubku min. 180cm. Pomůže Vám to při zimování ryb.
 

Tak - tolik rady laika, který si letos prošel přestavbou filtrace. Od Screenmaticu k husím krkům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.136 (?), 16.11.2014 19:37

Dekuji moc, jezirko mam v planu na jare zvetsovat, momentalne ma 8 kubiku a je v nem 7 koi, pouzivam filtraci biotec 10,lampu 50w a nedavno jsem si vyrobil sterbinovy filtr, z cistotou vody nemam sebemensi problem, po cely rok vidim dno v hloubce metr a pul, na filtraci pocitam z castkou kolem dvaceti tisic jen nevim co za filtr, myslel jsem prave ten screenmatic kdyz to miminko biotec 10 tak fungovalo a je to od stejne firmy a ted nevimsmileyasi se pustim do toho sam, mam to tady procteny tak to zkusim nejspis udelat ze sudu, jeste jednou diky vsem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.197 (?), 16.11.2014 20:30

Pokud máte UV lampu a štěrbiňák, tak se do cenového limitu musíte vejít i s rezervou... Sud je OK, jen pozor na to, že při objemu (odhaduji) 200 litrů jich na Vaše nové jezírko budete potřebovat tak 5. A to už je pak problém to někde schovat. Proto jsem to já řešil vykopáním díry do země... Také jsem to zpočátku zavrhoval. Ale nakonec to bylo i jednoduché a rychlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.20 (?), 16.11.2014 21:13

Je dobře že jste si nechal poradit a už uvažujete " jinak" wink  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.36 (?), 2.12.2014 22:06

taky právě plánuju přestavbu filtru... zatím jsem měl provizornně jen takovou kýblovku. teď budu zapojovat 4komorový gravitační s molitany, kartáči a za něj v zemi vybetonovaná, fólii vyvyřená a husími krky napěchovaná šachta, za ní ještě taková malá kořenová čistička z ní ještě krátký potůček a splávek nazpět do rybajzu. mimochodem mám jen cca 12m3. zatím jen 2koi, 4karase zlaté a 6 shubunkinů.plánuji rozšířit ještě chov o min 3 koi a jeseny a nějakého zlatého lína.myslíte si, že mi to jezírko a filtrace zvládne tedy mančaft miláčků ve složení: 5 koi,10 karasů,4 jeseni,3 líni???

jo ale hlavně jsem se chtěl zeptat kde pan host z příspěvku koupil konkrétně ty nejlevnější husí krky... můžete doufám alespoň naznačovat??? a kolik asi jich bude potřeba na naplnění čistého objemu cca 800litrů???je tu někdo s takovýma zkušenostma??? díky za reakce.

Evža.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika