Biotec 18 screenmatic



host - 99.136 (?)
24.11.2014 21:06

nevim no, za ctyri roky nemam jediny umrti ani jeden pripad onemocneni a mereni vody ukazovali hodnoty v poradkusmiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 42.135 (?), 24.11.2014 19:57

Příklad klasického omylu začínajících jezírkářů. Tak pro vysvětlení, čistá voda na oko neznamená čistá voda po chemických vlastnostech. Když jsem měl cca 1/3 filtraci než mám teď tak jsem měl taky vodu nádherně křišťálovou, což mám do teď. Ale chemické hodnoty vody byly na únosnosti života pro ryby. Takže opatrně na pojem "čistá".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 24.11.2014 21:06

nevim no, za ctyri roky nemam jediny umrti ani jeden pripad onemocneni a mereni vody ukazovali hodnoty v poradkusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.98 (?), 24.11.2014 23:45

Také občas měřím parametry vody a vše OK, takže nejen čistá "pro oko".

Několik příspěvků zpět se píše o ukončení filtrace. Já již několik let odpojuji filtraci až na poslední chvíli, občas i ve sněhu, když teploty klesají trvale pod cca -2 až -3 stupně přes noc.

Ale nevím, zda má smysl to takto nechávat až do prosince. Asi bakterie už nepůsobí, nicméně mechanicky to čistí.

Nyní bývá venku přes den +5, v noci cca 1-2 °C. Vodu mám dnes u dna 6°C.

Kdy správně odpojit filtraci? Kolik má mít voda teplotu, kdy už není filtrovat třeba?

Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 25.11.2014 4:57

k te cistote vody, mozna jsem uplne vedle ale pokud je voda na oko cista tak by meli byt i hodnoty v poradku ne?pokud by se neco delo tak by to melo byt videt at uz volne plovouci rasy, pena na hladine atd, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 25.11.2014 9:03

No úplně tomu tak není. Samozřejmě určité hodnoty se projevují různě, některé zvýšenou tvorbou řasy, jiný zápachem vody a další. Ale bohužel ve vodě při špatné filtraci jsou tichý zabíjáci a tento stav se pozná až v okamžiku kdy začnou umírat ryby.

Ohledně teploty a filtrace. Filtraci nechávám zapnutou do 5°C u dna jezírka. Což při nynějších 9,4°C mi vydrží tak do konce prosince. Protože se mi Koi kapři kolem 5°C stejně ukládají ke spánku a tím pádem už pak nekrmím. A taky komu by se chtěla čistit 2,5 kubíková filtrace v mrazu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 25.11.2014 10:17

Pro teplotu se uvádí 12 stupňů jako hodnota, kdy začíná docházet k inhibici rozkladu dusíkatých sloučenin. Není to ale tak, že by se rozklad úplně zastavil, jen se zpomaluje. Na otázku kdy vypnout filtrace nejde asi úplně jednoznačně odpovědět, protože běžící filtr může dál sbírat nečistoty v jezírku - třeba plovoucí listí na hladině je na podzim docela aktuální :) Vodítkem by pro vás měla být myšlenka, že běžící filtrace obvykle vodu míchá, a docela efektivně chladí - což moc neprospívá kaprovitým rybám.
Udával se datum listopad - ale u nás má dnes teplota vody necelých 9 stupňů, a vykukuje sluníčko. Při tomhle bláznivém počasí se asi k datumu nemá cenu upínat - vzpomeňte na loňskou (ne)zimu.

K té čisté vodě - po pravdě si moc nedovedu představit, že se změny chemismu vody ve stabilizovaném a udržovaném jezírku odehrají bez jakýchkoli "vizuálně varovných signálů jezírka". To že se může podařit tyhle varovné signály "vypnout " přidáváním přípravků do jezírek je už věc druhá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.3 (?), 25.11.2014 15:03

..spravidla nas hodnoty latok zaujimaju preto, ze dosledky vysokych hodnot niektorych latok esteticky kazia vodu, nie naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 25.11.2014 15:23

jeste k tomu zimovani, ja to vypinam jakmile s sebou ryby flaknou ke dnusmileyabych jim nemichal vodu a jen nechavam vzduchovani tak pul metru nade dnem a az s zmrazem to vytahuju pod hladinu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ligor - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 25.177 (?), 26.11.2014 16:58

Trochu vám musím oponovat pane Hrkale ohledně čisté vody. Cca před 5 měsíci mi z neznámých důvodů umřely 3 Koi. Hodnoty vody v naprostém pořádku. Takže přišli na řadu stěry a mikroskop, opět nic. A ani bakteriologie nic nepotvrdila. A do této doby jsem vůbec nepřišel v čem byl problém. Takže bych to viděl opravdu na nějaký chemický problém ale jiného než "živočišného" charakteru.

Ono je pravda že se chemické změny vody projeví, ale jakmile se projeví tak už je většinou pozdě :-) Ono bohužel velmi dobrým ukazatelem stavu kvality vody jsou právě ryby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 26.11.2014 18:33

Pojem "hodnota vody v pořádku" může být bohužel někdy zavádějící. Velice totiž záleží, jakým způsobem se tyto hodnoty zjišťují. Pokud se např. měří papírkovým indikátorem, ten má nějakou životnost a s postupem času se měřená hodnota může silně rozcházet s realitou.

Uvedu příklad. Měřil jsem hodnotu pH 6in1 od Oaze. Hodnoty stále vycházeli velmi nízké. Nepodařilo se mě tento stav změnit (ani způsoby silně drastickými). Po změření nově zakoupenou kapkovou sadou Sera, jsem naopak naměřil hodnoty extremě vysoké (díky této nepřesnosti jsem v loňském roce přišel o tři jesetery).

Po tomto zjištění, jsem se trochu věnoval různým testům jezírkové vody a výsledky byly kuriozní. Asi nejzajímavější situace nastala u celkové tvrdosti vody. Použil jsem postupně 3 papírové indikátory od různých výrobců, kapkový testr od Sera a konduktometr. Ani při mnoha opakovaných měřeních se mě nepodařílo získat hodnověrný výsledek (naměřené hodnoty se rozcházeli v celé možné stupnici). U kapkového testru Sera, vůbec k popisované reakci nedošlo. Zkoušel jsem i vodu přímo ze studny (o které vím, že je relativně tvrdá) s podobným výsledkem. 

Po výše popsaných zjištěních, bych se také přikláněl k jediné hodnověrné indikaci dobré vody v jezírku - k její optické čistotě (když pominu laboratorní rozbory).  Pokud se tedy pravidelné obměňování vody děje z hodnověrného zdroje. Jestli někdo dopouští vodu do jezírka z veřejné sítě, pak je možné cokoliv. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika