Biotec 18 screenmatic



Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?)
20.11.2014 13:52

Houby u Biotecu mohou reálně vydržet 4-6 let, jen pokud je voda hodně tvrdá je ten interval kratší, vodním kamenem pak ztvrdnou a špatně se čistí. Nesmí v nich zmrznout voda, samotný mráz jim ale nevadí

K účinnosti jednotlivých medií - co se nárostu biomasy ve filtru týče, neviděl bych tam zásadní rozdíl - napovědět Vám třeba může tenhle test. Hlavní rozdíl mezi pěnou v biotecu a volně plovoucím nosičem (třeba těma krky) vidím v tom, že ta pěna se částečně chová i jako mechanický filtr, což plovoucí medium neumí.  Nehodnotil bych to "dobře-špatně", prostě to tak je a na každém typu media bych našel pro i proti, záleží, jak se na to díváte. 
V čištění bych ale neviděl takové drama, ten Biotec vyčistíte během 5-ti minut, ty pěny se z filtru nevyndavají, máchají se v něm.  Čistit se ale musí, to je fakt. A protože zachytí další nečistoty i mechanicky, špiní se prostě rychleji, než plovoucí medium, které je mechanicky velmi málo účinné. Takže to myslím nejde úplně jednoznačně srovnat
Ještě k zapojení (uživatel xxx.xxx.99.136) - ano, musí se dát rozdvojka na hadici mezi jednotlivé filtry (a nebo to rozdvojení jde řešit na úrovni UV lampy)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 20.11.2014 7:44

Mám, jako přídavnou filtraci, za tlakovým filtrem 300 litrovou nádrž na dešťovou vodu, kterou mám naplněnou molitanem v pytlích. Letos první sezóna. Pořád jsem zkoumal, jak často bude třeba medium čistit (mám cca 8 m3 jezírko) a nakonec jsem zjistil, že to nebylo nutné za celou sezónu. Hodně záleží na oslunění jezírka. Třeba dlouhé řasy tam i po několika letech provozu nemám (přímé slunce 6 - 8 hodin v sezóně). Probublávám jen vodu v jezírku (na časový spínač). Příští rok pojedu jen na (již zakoupený) štěrbiňák a 300 litrovou nádrž.

Houby u Bioteku se dobře čistí (mám je i v tlakovém filtru), ale myslím tak tři sezóny a je nutné je vyměnit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.11.2014 13:52

Houby u Biotecu mohou reálně vydržet 4-6 let, jen pokud je voda hodně tvrdá je ten interval kratší, vodním kamenem pak ztvrdnou a špatně se čistí. Nesmí v nich zmrznout voda, samotný mráz jim ale nevadí

K účinnosti jednotlivých medií - co se nárostu biomasy ve filtru týče, neviděl bych tam zásadní rozdíl - napovědět Vám třeba může tenhle test. Hlavní rozdíl mezi pěnou v biotecu a volně plovoucím nosičem (třeba těma krky) vidím v tom, že ta pěna se částečně chová i jako mechanický filtr, což plovoucí medium neumí.  Nehodnotil bych to "dobře-špatně", prostě to tak je a na každém typu media bych našel pro i proti, záleží, jak se na to díváte. 
V čištění bych ale neviděl takové drama, ten Biotec vyčistíte během 5-ti minut, ty pěny se z filtru nevyndavají, máchají se v něm.  Čistit se ale musí, to je fakt. A protože zachytí další nečistoty i mechanicky, špiní se prostě rychleji, než plovoucí medium, které je mechanicky velmi málo účinné. Takže to myslím nejde úplně jednoznačně srovnat
Ještě k zapojení (uživatel xxx.xxx.99.136) - ano, musí se dát rozdvojka na hadici mezi jednotlivé filtry (a nebo to rozdvojení jde řešit na úrovni UV lampy)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 20.11.2014 14:39

tak myslim ze penize vrazim do kvalitniho sterbinoveho filtru, ten muj ma jen 320 mikronu ponevadz jsem jemnejsi sito nesehnal, a zkusim ty nastrihany husi krky do 300 litroveho sudu a jako posledni dam ten biotek 10,a pak se uvidi co to bude delat, v pripade potreby vzdycky muzu pridat nakej ten sud s dalsim mediem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.11.2014 15:40

Ještě malá poznámka. Vy to chápete tak, že mechanický filtr na začátku (u Vás štěrbinový) zachytí všecho tak dokonale, že další medium za ní (husí krky, pěna, cokoli dalšího..) už bude čisté.  Ďábel je ale skryt v detailu - jednak Vám i přes nejjemnější síto spousta nečistot projde (nejmenší mám vyzkoušených 60 mikronů) a druhak na samotném nosiči Vám něco roste (vžilo se pro to označení "bakterie", přesnější by asi bylo říkat biofilm)
A není toho zrovna málo. Přikládám obrázek media podobného těm husím krkům z jednoho našeho testu - a tohle medium se také "schovávalo za mechanickou filtrací"


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 20.11.2014 16:16

Filtrace má smysl především v odstranění rozpuštěných úživných látek (nutrientů) jako jsou látky dusíkaté a s obsahem fosforu, které jsou důležité pro růst řas. Místo aby Vám rostly řasy volně vzplývavé ve vodě, tak Vám rostou na pevném nosiči ve filtru. Tedy je jaksi zbytečné řešit hustší síto na vstupu ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 20.11.2014 16:47

takze myslite ze stavajici sito 320 mikronu je tedy dostacujici?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 20.11.2014 20:56

320 mikronu nevím. Já mám 250 mikronu. A je to v pohodě. Nezaznamenal jsem, že by přes něj nějaké nečistoty protekly a zachytily se v jímce s husími krky. Je možné, že protekly zpět do jezírka. Ale na vodě to patrné nebylo.

Faktem je, že po jedné sezoně provozu se husí krky nezanesly a v jezírku byla voda čirá. A to jsem měl letos rybami dost přerybněno. V cca 11 kubíkovém jezírku 24 KOI (10 - 45cm) a 4 jesetery. Vím, že je to moc, počet ryb budu na jaře redukovat tak na polovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 20.11.2014 22:42

jako me je jasny ze sterbinovy sito nechytne vse, vim jak mi to funguje doma to samo domo, jako je to znat, zdaleka necistim filtr tak casto jako driv a hlavne je na nem znat narust ty biomasy, driv tam byl jen humus a ted tam jsou v uvozovkach mapy kolonii neceho, snad ty biomasysmileypak je teda fakt ze ten sterbinak nemam vychytanej, v lete v nejvetsim zaprahu ho musim cistit dvakrat denne ponevadz se mi ucpava sito a voda tece po nem, proto jsem myslel ze koupim komercni a snad vychytanej, mam najspis spatnej uhel dopadu vody, me proste jen dostava ta vase kombinace, sterbinak a husi krky, pokud vam to funguje tak je to genialne jednoduchy a zavidim a vazne to vyzkousim a snad na tom budu jako vysmileyale stejne tam asi pridam soudek nakyho toho molitanu na zachyceni necistot co projdou pres ty husi krkysmileyme to vazne pripada moc jednoduchy po tom co jsem na tomto foru ohledne filtraci precetlsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.136 (?), 20.11.2014 22:53

opravuju, vim ze husi krky nejsou mechanicka filtrace, ty molitany jsem myslel jako docistenismiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 21.11.2014 7:05

Podívejte se "komorové filtrace". Je tam i doporučené pořadí medií jednotlivých komor. "Husí krky" a tomu podobné materiály se doporučují až jako poslední. Jde o to, aby předcházející náplně (kartáče, molitan, matala, atd.) zachytili co nejvíce mechanického znečištění. 

Kupované kompaktní sestavy jsou fajn, ale pořád platí základní pravidlo: "objem ničím nenahradíš".

Moje zkušenosti s houbami od Oaze pochází z tlakové filtrace. Tam při čištění dochází k jejich silnému stlačování a tím i rychlejšímu opotřebení. Když jsem tuto filtraci u pana Hrkala kupoval, rovnou říkal, že bude nedostatečná. No, měl pravdu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika