Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

rád by som vašu špecifikáciu materiálov z produkcie technolenu poopravil vzhľadom na to, že som v tejto oblasti pracoval 15 rokov (technológ výroby vysokopevných polysterových vláken, z ktorých sa tkaniny u nich tkajú a potom povrstvujú PVC) - nie je to pogumovaný povrch!

hrúbka PVC vrstvy (na obidvoch stranách podkladovej tkaniny) sa pohybuje podľa účelu použitia od 10-tín mm (autoplachty a pod) až po pár mm (stavebné izolácie proti tlakovej vode)

tvrdosť PVC vstvy sa môže upravovať pridávaním zmäkčovadiel (známe ftaláty) a rozsah možností je naozaj veľmi široký - od úplne "mäkkých" až po tvrdé = podľa účelu použitia sa takto dá ovplyvniť odolnosť proti oteru, klzné vlastnosti a rozťažnosť (podkladové tkaniny z PAD majú väčšiu rozťažnosť; PET menšiu ale naopak väčšiu odolnosť voči prierazu)

odolnosť PVC vrstvy voči UV sa rovnako podľa potreby upravuje prídavkom aditív - autoplachty potrebujú vyššiu, staveb.izolácie nižšiu (sú väčšinou skryté voči pôsobeniu svetla)

PVC vstva umožňuje veľmi jednoduché spracovanie - spájanie horkovzdušným zváraním, potlačovanie nápisov a pod., čím mám výhodu voči olefínom (PE) a kaučukovým vrstvám

z uvedených dôvodov by som určite doporučoval použitie povrstvovaných textílií namiesto len samotných fólií (= bez výstužnej textílie) pre záhr.jazierka a pod ne geotextíliu, alebo aspoň ako som to už videl - použiť staré koberce (výhradne syntetické!)

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika