Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na anglickych strankach som sa dozvedel, ze je to velky hit v rozvojovych krajinach. Jednoducha konstrukcia a lacne suroviny dokazu cistit vodu od bakterii. Hlavne tam, kde je problem s pitnou vodou. Realny prietok je <400 L/h na ploche 1m2. Nie je to vela, ale ani tak strasne malo pre mensie jazierko. Zrejme tam prebiehaju aj bio procesy a mechanicka filtracia je dokonala. Staci na to cerpadlo na akva za 10-20 eur. Co sa tyka znecistenia... su skusenosti, ze sa spini len vrchna vrstva 2 cm. Ja som chcel nieco podobne, co by pracovalo zaroven ako korenovka, cize cez ten piesok by sa voda filtrovala a boli by tam rastliny. Nakoniec som sa na to vykaslal. Ak by sa vrstvy piesku izolovali pomocou nejakej textilie, lahko by sa to cistilo zobranim spinavej vrchnej vrstvy piesku zdvihnutim textilie. Mozno by sa to dalo spravit ako nejake vyvysene samostatne jazierko plytcina, alebo vyvysene miesto mokrad.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika