Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny majitele koupacích jezírek. Koupací jezírko máme druhým rokem a letos na konci jara po velkých deštích a následném oteplení se objevilo velké množství vláknité řasy i přes běžící filtraci a UV lampu, zřejmě nárůst fosfátů. Mechanické odsávání vysavačem vydrželo 3-4 dny - boj s větrnými mlýny. Poté jsem na netu narazil na přípravek Algea Away, nalil do jezírka a světe div se, do dvou dnů bylo po řase. Následně jsem začal pátrat,  o co se vlastně jedná /vzhledem k tomu, že máme dvě malé děti, které při koupání dost vody "vypijí". Na stránkách výrobce je výrobek neutrálně popsán, ale o čistě bio původu /baktérie a enzymy/ ani slovo. Tato informace je jen u českých prodejců - na německém webu též ani slovo o bio původu.Na email ohledně certifikace a vlivu na lidské zdraví nulová odpověď. Jako partner pro Českou republiku je uveden obchod Vodní království.  Na první dotaz odpověď - není škodlivý pro ryby a zvířata, při druhém dotazu a mírném zpochybnění výrobku odpověď není škodlivý pro děti, jsou to enzymy... Přikláním se k názoru, že se jedná o síran hlinitý, neboť reakce popsaná výše v diskusi - a sice bílé zabarvení vody po dobu 1-2 dnů s následnou"flokulací" skutečně proběhl. Pravděpodobně dojde k odstranění fosfátů, ale proč efekt vydrží tak dlouho /až jeden rok?, postupné uvolňování?/ Pokud by se jednalo skutečně o tuto látku, tak by to snad mělo být bezpečné /údajně používán běžně k úpravě vody/. Zajímavá je i cenová politika. Daný přípravek na německém e shopu, obdoba" Vodní království"le dostat v balení 500 g za 21 Euro včetně daně. což je jiné kafe než 3500 Kč za 1 kg... Ještě jsem napsal dotaz na německý e shop ohledně složení, takže uvidíme, jaká přijde odpověď...  Nov. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika