Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?)
7.2.2008 23:44

Já bych měl s dovolením jednu otázku:

jak velký by měl být uvnitř,t.j. rozměrově a jaké nároky by měl splňovat ?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 71.25 (?), 7.2.2008 14:13, zobrazeno: 233563x

Dobrý den, mám dotaz na všechny, kteří tuto otázku také řeší.

Chceme si na zahrádce nechat udělat zahradní domek, kde půjde případně časem i přespat (aby měly děti radost) a nevíme, jestli nás vyjde lépe si ho nechat postavit "na míru", koupit stavebnici, případně se domluvit s nějakým truhlářem v okolí, jestli domek nepostaví. Svépomocí to zřejmě nepůjde, proto hledáme další možnosti.

Díky moc za rady, T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 7.2.2008 21:32
když jsem viděl, co stojí zahradní domky v Baumaxu (60-70 tisíc), tak si říkám, že tohle postavit bych musel zvládnout taky a za tak 20 tisíc. Dřevěný přístřešek na auto stál 12 tisíc. I kdyby to stálo 30, tak pořád je to méně. Každopádně než na truhláře se obraťte na tesaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 7.2.2008 23:22

zalezi na tom, jak jsou tesari u vas vytizeni. Sikovni remeslnici - i mali zivnostnici -  maji pomerne hodne velkych zakazek a budete na to cekat. Ale zase si to muzete skutecne vymyslet jak budete chtit, udelaji vam to na miru. My jsme na pergolu na terase cekali cca 3 mesice, na pristresek na drivi taky tri mesice, ale nic nas netlacilo k tomu spechat, meli jsme vyhlednuteho solidniho remeslnika, tak proc nepockat.  

Taky si to muzete objednat u specializovanych firmem jako stavebnici, to budete mit tak do mesice, a vetsinou vam to i sestavi´, prohlednete si to ve vzorkovne.... V zakladni cene casto chybi rada polozek, tak s tim pocitejte (nater...). 

Cenove obe varianty vyjdou plus minus stejne (teda alespon tady ve stredoceskem kraji).   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 7.2.2008 23:44

Já bych měl s dovolením jednu otázku:

jak velký by měl být uvnitř,t.j. rozměrově a jaké nároky by měl splňovat ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.25 (?), 8.2.2008 11:05

Měl by být maximálně 5 x 4 metry, nahoře by se nám líbilo snížené podrkoví, kde by mohly eventuelně přespat děti, vevnitř maximálně příčka na oddělení kuch. koutku, ale to by ani nemusela.

Jde pouze o to, abychom se měly kam v létě schovat, dát spát děti a ohřát jim jídlo. WC bude suché dál od chatky.

Jinak moc děkuji ostatním za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 9.2.2008 19:04

Nejdřív si zajděte na stavební úřad a nebo pročtěte stavební zákon abyste věděla co u vás lze postavit s co nejmenším papírováním. Leckde jsou již stavební uzávěry na zahradní domky a chaty, přestože v okolí již podobné stavby jsou. Potom uvidíte jaké rozměry domku budou přijatelné. Do 16 m2 se snad už nemusí ani oznamovat. No a kdyby se úředníci stavěli na zadní, zkuste si koupit týpí (tee-pee). Postavíte si ho na začátku léta, na podzim složíte a prožijete kouzelnou atmosféru celé léto. osobně (pro jiné účely) mám 9 m velké týpí a když v něm přespáváme je to pokaždé kouzelné.Výrobců je i u nás dost. zadejte si  do vyhledávače. Moje zkušenost ve Mšeně firma je trochu dražší, zajímavou cenu mají výrobci v Brně, hodně lidí je šije pro radost. Ke stavbě potřebujete jen podle velikosti příslušný počet tyčí a příslušnou délku. Pravda je, že to není na trvalo. plátno časem odejde. Nicméně žije se v něm i v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 19.2.2008 23:47

Uvedený rozměr 5x4 m a podkroví, to bude trochu náročnější.Když by jste si spočítal materiál, práci s dřevem a řemeslníka, jak píšete, tak bych raději volil koupení hotového.Když si zajdete do Bamaxu, tak mají katalog zahradních domků.Ty kolem 50.000,.-Kč splňují Váš požadavek.Neprodává je jenom Bamaux, ale mnohem více firem a jde si vybrat cenově dostupnější.Když si na stavbě neuděláte dost sám, tak se Vám nevyplatí dělat svépomoci.Firmy Vám ji /některé/ i postaví do týdne.A taky bych vzal v úvahu radu o stavebním úřadu, asi od toho bych začal a pak se rozhodovat dál.Jeden malý příklad.Chtěl jsem stavět posezení 6x4.Materiál mě vyšel asi před 7 lety na 15.000,-Kč.Práce vlastní.Prkna, trámy, krytina,hřebíky, okapničky,šrouby-materiál/na vazbu jsem si je dělal sám/  Lazuru, dlaždice a další drobnosti.Když se říká,že práce jednou tolik, tak to máte 30.000.Kam by jste se dostal dnes s materiálem a vše kolem.Vám bude stačit, když budete muset udělat patky a to stojí další peníze.Proto taková moje rada.Na posezení se můžete podívat v oddíle Altány a pergoly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.50 (?), 23.3.2008 17:35

Já jsem také letos stavěl zahradní domek.Rozměr asi 4,5x4m.Trámky jsem použil asi 10x12cm.Prkna jsem nakoupil za nějakých 8000Kč.Na střechu jsem dal tašky, které jsem měl doma.Celá stavba mě vyšla na 10 000Kč.A teď si kupte támhle někde v OBI nebo BAUMAXU za 60 000 nebo 70 000Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 25.3.2008 9:10

To bych rád viděl - domek za 10000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 25.3.2008 10:07

Zahradní domek 4x4,5m za 10000Kč?  

Troufám si říci, že to jde ještě levněji... 

- Trámy, dveře a okna z bouračky

- Střešní krytina Al. šablony z bouračky

- Tepelná izolace minimální nebo žádná

- Prkna přímo z pily

- Práce vlastní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika