Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



host - 227.18 (?)
19.2.2016 15:56

No já si nechal domek postavit na míru a uplně maximalní spokojenost žádný starosti sem s tím neměl všechno pořešily za mě :) 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
         
host - 129.80 (?), 30.7.2011 12:21
Možnosti, které jsme kalkulovali my v případě potřeby na zahradu: 1) maringotka (inzeraty v bazarech na webu) 2) jurta/típí - komfortnější než stan, nejlépe z bazaru 3) za pomoci kamarádů lehká dřevokonstrukce výplň slamené balíky, hliněná omítka, střešní krytina z bazaru, základy na betonových patkách (nutné ohlášení stavby s projektem)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 208.127 (?), 30.7.2011 22:16

Ahoj nadsenci,

Mobilheim ci maringotka je dle meho nic moc. Rozhodl jsem se postavit si zahradni domek + domecek pro deti svepomoci.

Dnes jsem dokreslil projektik. Umite si predstavit tu radost? Sami si nakreslite, sam (s pomoci jednoho sikovneho tesare) postavite.

Tesim se na to, az moje deti budou rikat: "Tenhle domek? To nam postavil tata!".

Jsem jen banker bez potrebneho remeslneho vzdelani a zkusenosti, ale ja to dam!

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 208.127 (?), 9.8.2011 22:57

Ahoj, popr. Dobry den,

tak dnes jsem vykopal zaklady pro patky. Hloubka 60cm a na to jeste prijde nadzemni cast - ´prolejvacka´ 50x30.

Myslim (doufam), ze by to melo udrzet...

Hezky vecer,

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
suchoj - (17) - 209.65 (?), 10.8.2011 2:03
Tak to bude asi tezka krize, kdyz si bankeri zacinaj sami stavet chatky. :-) Jinak dneska prikopejte dalsich alespon 20 cm, at vam s tim nehybe mraz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.127 (?), 11.8.2011 23:13

Baze. Doba je zla... :-) Diky za dobre minenou radu, ale na nezamrznou hloubku prdim. Bude to cca. 1000kg-va drevena stavba. Kdyz zima nadzvedne, jaro zase polozi... :-)

Dnes jsem to vybetonoval.

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.50 (?), 26.11.2011 14:11

Neznepokojujte sa. Nezamrzna musi byt pri stavbach vacsich. Rodinny dom vazi niekolko desiatok ci stoviek ton a ked sa mu pohnu zaklady o centimetrik dva..., moze dojst k prasknutiu pod vlastnou vahou. Male stavby v podstate nepotrebuju nejak zvlast pevne zaklady. Nikto nebuduje zaklad pod betonovy chodnik... ani pod beton co drzi obrubniky. Vasu chatku to zvladne tiez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.18 (?), 19.2.2016 15:56

No já si nechal domek postavit na míru a uplně maximalní spokojenost žádný starosti sem s tím neměl všechno pořešily za mě :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 2.202 (?), 21.2.2016 13:01

Zdravim, take chceme postavit nejaky pekny zahradni domek. Nemate nahodou fotky toho vaseho? :)

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan Pavlosek - (1) - 159.48 (?), 4.4.2016 11:15

Dobrý den, řešil jsem podobný problém - zdědili jsme po otci zahrádku, bydlíme ve městě a tak jsme každý víkend utíkali užít si tam trochu klidu a přírody.. Zpočátku jsme to zvládali ve stanu nebo jsme na noc odjížděli domů. Přeci jen to ale s dětmi není komfortní - spaní ve spacáku nebo neustálé pendlování nás přestalo bavit, tak jsme začli řešit nějaký příbytek - zahradní domek, maringotku, obytný přívěs. Nakonec jsme po zkušenostech sousedů ze zahrady zvolili malý mobilheim - nejsem žádný kutil a výhodou mobilního domu je 100% připravenost k bydlení.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 218.49 (?), 20.11.2018 15:20

Dobrý den, taky na zahradě plánujeme udělat zahradní domek, nebo spíš takovou venkovní kuchyni, abychom mohli přes květen až říjen trávit co nejvíce času venku. Stavět budu svépomocí ze dřeva a cihel. Chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s dřezy, všude jsem viděl nerezové, ale manželce se více líbí granitový. Popravdě nevím jak to vydrží zimu a venkovní údržbu. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika