Suché WC (kadibudka) v blízkosti potoka cca15m



Comandercz - (4) - 205.94 (?) 
27.6.2011 14:34, zobrazeno: 36726x
Dobrý den chtěl bych na zahradě postavit kadibudku jelikož chemické wc je o neustálém vyvážení a kupování drahé chemie, problém je v tom že jediné místo kam se mi vejde je v blízkosti potoka který mi protéká zahradou.Vykopal jsem tudíž díru asi 15m od potoka a ejhle spodní voda, poradí mi někdo zda je možno na takovém podloží a tak blízko potoka budku postavit?Samozřejmě bych udělal drenáž ale obávám se ze znečiětění spodních vod.Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 11.231 (?), 27.6.2011 15:53

Bohuzel, kadibudky nelze stavet tam, kde je vysoka spodni voda. Respektive postavit ji muzete, ale musite pocitat s tim, ze zamorite spodni vodu fekalnimi bakteriemi sobe i sirokemu okoli. Chtelo by to najit vyse polozene misto, kde dno jamy pod kadibudkou dosahuje alespon nekolik desitek centimetru nad hladinou spodni vody(v jarnim obdobi, v lete je treba nechat rezervu jeste vetsi.Ale nezoufejte - reseni je nasnade, akorat trochu pracnejsi. Je treba vykopavat dle intenzity vyuzivani velky trativod, ktery zaizolujete od okoli (staci levna silazni folie). No a do neho napr. kameni, na ktere se polozi textilie a dorovna se do vyse okolniho terenu drive vykopanou zeminou. Trativod je treba sikovne umistit mimo dosah destovych srazek, ja jej mam na zadni strane kadibudky. Toto reseni dlouhodobe funguje a mam i rozbory dokazanou nezavadnost spodni vody v blizkem okoli kadibudky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Comandercz - (4) - 205.94 (?), 27.6.2011 16:36
Děkuji za vyčerpávající odpověd.Trativod mi radil i kolega tak to zkusím.Té spodní vody máme na zahradě dost to jsme poznali při kopání bazénu museli jsme ho zakopat jen 40cm a ještě udělat štěrkovou podlož a na ní betonovou desku aby se to nehlo.Každopádně zkusím Váš podrobný návod a ještě jednou děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.243 (?), 27.6.2011 19:11

Další možnost je udělat dno kadibudky nepropustné, použít například plastový sud. Ten pak třeba jednou ročně vyvézt na kompost. Zní to odpudivě, ale pokud se pravidelně přidávají bakterie, které lze běžně koupit například v železářství apod., připomíná vyvážený "finální produkt" bláto a ani příliš nepáchne. Může se také vyčerpat kalovým čerpadlem. Mám to vyzkoušené. Chalupář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 27.6.2011 19:42

Tak my máme na chatě kadibudku sice v lese, ale i tak je v zemi zakopán 200L sud.  Žádné bakterie nepoužíváme a jednou ročně "vymedujeme" Když si člověk uvědomí, že jí samé dobré věci, tak výsledný produkt není nic hrozného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.178 (?), 6.7.2011 12:59

odporucam precitat knihu "Humanure handbook", v ktorej autor popisuje pilinovy suchy zachod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jarek3 - (1) - 144.248 (?), 27.1.2013 18:29

Doporučím bezůdržbové mobilní WC. Je to jednoduché a ekologické řešení, protože výsledný odpad z mobilní toalety lze použít třeba na kompost a to díky pantentovanému systému. Takže doplňujete do mobilního wc pouze vodu a ekologickou provozní kapalinu. Hodí se to na stavbu, na chalupu a nebo jako provizorní řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.186 (?), 26.2.2016 10:33

A co zkusit separační (kompostovací) záchod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.220 (?), 8.10.2017 20:30

Cystáme se stavět kadibudku ve svahu nad chatou, řešíme jestli vykopat jen díru, nebo zabudovat plastový sud, přiznám se, že nerozumím funkci a umístění trativodu, který popisujete...,,mimo dosah deštových srážek... múžete prosím nakreslit plánek? Dekuji Dramira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika