Stavba zahradního domku



filip.v - (5) - 214.209 (?) 
22.11.2012 10:46, zobrazeno: 23416x

Chci se s vámi poděli o fotoseriál jak jsem stavěl zahradní domek. Jako základ jsem zvolil gabion, vyšlo to nejlevněji. Gabion je poskládán do tvaru U a vnitřek je vysypán 30ti cm vrstvou hutněného štěrku. Na tom leží OSB desky s lepenkou.  Dlouho jsem přemýšlel jestli stavět svépomocí, nebo zvolit stavebnici a vyhrála to stavebnice. Možná by to vyšlo svépomocí o něco levněji, ale takhle to bylo bez starostí. Všechno bylo perfektně připraveno, nebylo třeba nic přiřezávat apod.
















Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
filip.v - (5) - 214.209 (?), 22.11.2012 10:56

a další fotky. Skládání stavebnice trvalo 8 hodin čistého času, dělali jsme to ve třech lidech. Do podlahy jsem dal vatu. Na střeše je zatím lepenka, na jaře dodělám šindel. Nátěr bude tenkovrstvou lazurou. Ta vůně uvnitř je úžasná.smiley






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1575) - 71.148 (?), 22.11.2012 13:28

Krása, v dětství jsem měl dřevěnou stavebnici chat a srubů, s dojetím jsem si na ni vzpomněl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 82.103 (?), 22.11.2012 18:54

To vypadá moc pěkně. Na jaře chceme začít stavět něco podobného, jen ještě nemáme vybráno. Můžete napsat víc podrobností? myslím tím rozměry, sílu stěn výšku místnosti. Něco podobného jsem viděla v Baumaxu, nekupoval jste to tam? Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
filip.v - (5) - 214.209 (?), 23.11.2012 7:44

Díky za pochvalu smiley

V baumaxu jsem to viděl taky, ale kupoval jsem to u firmy Daniel Polívka je to domek Kamila 28.

Raději jsem si vybral tenhle obchod, v Baumaxu mě nepřesvědčil přístup, asi to jen zprostředkovávají. Tak jsem zkusil kontaktovat ten obchod ze kterýho jsem to vzal a přístup byl o něčem jiném. Zodpověděli mi všechny otázky (a to jsem jich měl hodně laugh) a nezaznamenal jsem jsem jediný problém. V odkazu jsou uvedeny rozměry a zbytek požadovaných informací, tak je rychlejší dát odkaz, než to opisovat. Na jaké základy to chcete dát? Já jsem dlouho přemýšlel jakou variantu zvolit. Nakonec vyhrál gabion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Romana455 - (1) - 116.14 (?), 23.11.2012 17:52

Dobrý den, je to velká náhoda, ale dnes jsme objednali stejný domek a přemýšlíme, zda objednat montáž domku od prodejce.Máme snad šikovné známé, kteří dělají stavby u filmu, ale je to skutečně tak jednoduché, jak to popisujete?Je přiložen nějaký návod-je to paleta plná prken, vyzná se v tom člověk, který to nikdy nedělal?Ještě jednu otázku, proč jste nešel do klasické betonové desky?Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
filip.v - (5) - 89.217 (?), 23.11.2012 19:11

Pomáhal mi s tím člověk, který pro tu firmu, kde jsem to obejdnal provádí montáž. Tím pádem to šlo jako po másle. Věřím, že kdybych neměl toho pomocníka, tak bych to taky zvládl, ale asi by to trvalo o něco déle. Je to paleta různých prken, která jsem si roztřídil podle tvaru, délky apod. a pak jsme jen odebírali a skládali to dohromady. Nejdůležitější je si "vyhrát" s podlahovým roštem. Chce to udělat precizně, protože pak to všechno sedí hezky do úhlu. 

Důvod, proč jsem nedělal desku byly finance a jednoduchost gabionu. Nemusel jsem řešit beton atd. Takhle jsem jen vyskládal kamení do koupené gabionové klece a bylo hotovo. Pak jsem dosypal vnitřek štěrkem, uhutnil vibračním pěchem a bylo připraveno. Mě ta příprava podkladu zabrala:

1 den výkop a srovnání podkladu

1 den vyskládání kamení do gabionu

a 1 den navození štěrku kolečkem a zhutnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
filip.v - (5) - 214.209 (?), 23.11.2012 7:48

No to jsem rád, že to ve Vás vyvolalo příjemné vzpomínky. Taky jsem měl rád stavebnice, takže jsem si stavbu užil :-) I moji kamarádi říkali, že je to jako dětská stavebnice smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika