Název této pálené tašky?



host - 192.76 (?) 
4.6.2015 6:17, zobrazeno: 5938x

Zdravím, potřebuji určit, o jakou tašku se jedná, jelikož bych jich potřeboval několik na opravu stodoly. Rozměry viz foto. Moc díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 41.2 (?), 4.6.2015 6:56

Také zdravím, velice se podobá krytině -  Letka. Rozměry z hlavy nevím. Mrkněte na spodní stranu. U některých letek tam byly nápisy, bylo několik druhů. Nápisy: Letka nebo Bratrstvo, lišili se výrobcem i kvalitou. Trochu mi tam nesedí ta část tašky pod horním zámkem. Napište oblast odkud jste a zda jsou použity hojně ve vašem okolí. Ať se pátrání povede. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.197 (?), 5.6.2015 21:49

Stavba je u Chrasti u Chrudimi. Kouknu se po okolí, zda někdo nemá stejné, myslím, že jsem už jednu stavbu viděl. Na zadní části nejsou žádné nápisy.

spodní strana
spodní strana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 4.6.2015 8:05

Jedná se o typ francouzské tašky, ale tvary byly vždy závislé na formě toho kterého výrobce. Nejlepší je hledat na okolních stavbách, jestli mají několik pro sebe a už uvažují o rekonstrukci v celé ploše, nebo nakupovat u drobných pokrývačských firem (soukromníků). Obvykle nakupují staré za korunu a po přetřídění prodávají za bůra.

Další možnost je, vzít si tašku s sebou do vzorkové prodejny a zkoušet, kde budou pasovat zámky nových současných modelů. Pokud budou pasovat jen na jedné straně, střecha se přeskládá tak, aby nové byly na kraji (u lomenice).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 9.6.2015 14:56

Poptal jsem pok. firmu. Je to nějaká "Francouzka", bohužel číře 23 se u těchto typů již nepoužívá - dnes jsou širší. Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 9.6.2015 15:12

ale Vy nemáte šíři 23 cm. Měří se to bez zámků takže to bude 20 cm užitná šíře + 3 cm zámek a cca 34 cm užitná délka + cca 6 cm zámek. To je 14 kusů do metru čtverečního potažmo typově je to "Francouzská 14". Máte pravdu, nyní je používanější rozměr F12.

Jenže co cihelna, to jiná F14. Nedávno jsem viděl inzerát na "Opočenskou F14" ale ta vypadala trochu "kulatěji".

Další možností je, udělat si silikonovou formu a těch pár kousků si udělat z mastnějšího betonu.

cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika